Pěkně vytvarované obočí

K úpravě postačí pinzeta, tužka na obočí, případně stíny na obočí. Jemnými a krátkými pohyby snadno domalujete chybějící chloupky. Jemné tahy rozmažte vatovou tyčinkou pro větší nenápadnost a nakonec kartáčkem upravte do požadovaného tvaru.

Počátky vytrhávaní obočí

Díky správnému tvaru obočí vynikne váš obličej. Dodržet pravidla při úpravě obočí není vůbec obtížné. Půjdeme s vámi bod po bodu k ideálnímu klenutému tvaru i barvě.

 1. Chloupky odstraňujte pravidelně. Při prvním vytrhávání obočí ucítíte intenzivnější bolest, která se však pravidelností zmírní.
 2. Bolest zmírníte vytrháváním po koupeli - kůže je uvolněná, prohřátá a ochotna se chloupků vzdát.
 3. Obočí vytrhávejte vždy zespodu prudším pohybem (nikdy ne proti růstu - chloupky by mohly začít zarůstat!)
 4. Pro dosažení toho nejlepšího tvaru vyčešte chloupky kartáčkem směrem nahoru a vytrhejte chloupky, které jsou mimo linii. Ovšem pozor - méně znamená více.
 5. Nejste si jistá a nechcete úpravu obočí riskovat? Potom si vyberte kosmetický salón, kde vás kosmetička přebytečných chloupků zbaví a podle vašeho přání vám obočí nabarví.
 6. Pokud si barvíte vlasy, přizpůsobte jim i barvu svého obočí (rozdíl maximálně o dva odstíny!)
 7. Dejte obočí hladký tvar pro přirozenost - stačí vám pinzeta pro vytrhávání chloupků, kartáček pro úpravu, případně bezbarvá řasenka, kterou obočí usměrníte.
 8. Módní trendy samozřejmě i v líčení sledujte, ale u obočí se vyplatí držet toho, co vám sluší.

Nehoda při vytrhávání obočí?

Občas se při vytrhávání obočí stává, že se chloupek přetrhne a na kůži se objevuje jako černá tečka. Nikdy se tento kousek obočí nesnažte dostat ven! Mohlo by dojít k poškození kožních buněk (poté až ke vzniku podlitinky a zanesení infekce do ranky). Chloupek vám tak může bolestivě zarůstat do kůže.

Raději vyčkejte až chloupek doroste a až poté jej vytrhněte.

Stačí jen pinzeta

K úpravě postačí pinzeta, tužka na obočí, případně stíny na obočí. Jemnými a krátkými pohyby snadno domalujete chybějící chloupky. Jemné tahy rozmažte vatovou tyčinkou pro větší nenápadnost a nakonec kartáčkem upravte do požadovaného tvaru. Chcete-li, aby obočí zůstalo na svém místě celý den, použijte trochu čirého gelu či vosku na vlasy. Ideální je bezbarvá řasenka.

Tužkový test aneb zjistit jaké mít obočí

K poznání ideálního tvaru vašeho obočí vám postačí dvě tužky (tzv. tužkový test).

 • Začátek obočí

  Začátek obočí zjistíte tak, že tužku přiložíte k okraji nosu, směrujte ji přes vnitřní koutek oka k čelu.

 • Konec obočí

  Přiložte tužku k okraji nosu a směrujte ji přes vnější koutek oka.

 • Klenutí obočí

  Ideální klenutí obočí by mělo být ve dvou třetinách jeho délky (ideální je klenutí přímo nad duhovkou). Klenba obočí je však velice individuální, je třeba přihlížet ke tvaru obličeje.

Piercing v obočí

Piercing v obočí patří mezi nejčastěji prováděné. Používají se lehčí, drobnější kroužky (barbelly). Přes veškerou oblíbenost je při piercingu obočí větší nebezpečí k vycestování šperku a infekci. Piercing obočí vyžaduje zvýšenou péči a po vpichu se hojí několik týdnů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10019 (vitejdoma.cz/rodina#6052)


Přidat komentář