Párty pro miminko

Party před nebo po narození miminka? Koho na party pro miminko pozvat. Jaké zvolit téma party? Téma party pro miminko. Party může mít také nějaké všeobecné téma. Pozvánky na party pro miminko. Výzdoba na miminkovské party. Jaké zvolit občerstvení.

Party před nebo po narození miminka?

Někteří nastávající rodiče raději s pořádáním party pro miminko počkají, až se dítě narodí, protože tak dostanou dárky odpovídající pohlaví dítěte. (A některé těhotné ženy se posledních pár týdnů před porodem necítí ve své kůži a na žádné party nemají náladu).

Jiní zase dávají přednost tradiční party před příchodem miminka. Pokud celou událost neplánujete jako překvapení – a pozor, aby to nebylo tak velké překvapení, že vyvolá porodní stahy – je asi nejvhodnější domluvit se s nastávajícími rodiči, kdy by bylo nejvhodnější party uspořádat.

Koho na party pro miminko pozvat

Pak musíte také stanovit, jestli na party pozvete jen ženy, nebo i muže. Některé takovéto party se pořádají v kanceláři, a v tom případě byste měli zahrnout i kolegy nastávající maminky. Stále více a více mužů se začíná zajímat o všechny aspekty rodičovství, včetně party pro miminko, a tak se určitě zeptejte i nastávajícího tatínka, jestli se party chce účastnit.

Jaké zvolit téma party?

Party pro miminko může mít všelijaká zábavná témata. Můžete například určit jako téma „dárky pro miminko”, aby si nastávající rodiče mohli vybavit dětský pokoj. Hosté mohou přinést například:

 • dětské oblečení (pleny, dupačky, pyžamo)
 • hračky (chrastítka, hrací skříňky, plyšová zvířátka)
 • potřeby na koupání (plastikovou vaničku, žínky, osušky)

  Nebo uspořádejte party zaměřenou na určité denní doby a požádejte pozvané, aby dárky měly k této denní době nějaký vztah. Když například určíte jako tuto dobu poledne, hosté mohou přinést jídelní potřeby, třeba nádobí, lahvičky na pití nebo bryndáčky. Nebo vyberte sedm hodin večer a návštěvníci přinesou věci na spaní, třeba spací pytel, povlečení nebo hrající plyšová zvířátka.

Eshop s dekoračními předměty a ozdoby nejen na párty pro miminko

Pokud plánujete svého skoro narozenému dítěti nebo právě dítěti narozenému, uspořádat párty na jeho počest, jako přivítání do rodiny a seznámení s jeho členy, využijte k tomu dekorativní pomůcky a doplňky z eshopu www.uskritka.eu, kde veškeré potřebné věci naleznete.

**
**

  Nabídka eshopu:

 • doplňky k nošení dětí
 • dětské knihy
 • hračky
 • a mnoho jiného sortimentu

  Věříme, že budete s tímto eshopem a s jeho nabídkou spokojeni a rádi využijete sortiment, který Vám eshop nabízí.

Téma party pro miminko

může být zaměřeno i na vybavení dětského pokoje, nebo mohou hosté přinést dárky pro rodiče samotné. Zde je několik zábavných možností:

 • Hosté mohou přinést zvláštní dárky pro nastávající maminku. Je to vhodná příležitost k naplnění kufříku do porodnice – novou noční košilí, knížkami o péči o miminko, cestovními lahvičkami šamponu a tělového krému nebo rozepínací blůzou na kojení.
 • Pokud je pozván i nastávající tatínek, požádejte každého hosta, aby přinesl dárek určený zvláště pro něho, třeba televizní program pro oživení nočního krmení, knížky o výchově novorozeněte určené i otcům nebo ochrannou pogumovanou dečku na klín.

Party může mít také nějaké všeobecné téma

třeba „čápi”, „plyšoví medvídci”, „kluci a holky” nebo „jsem ještě na houbách, ale za chvíli jsem tu”. Pozvánky, výzdoba i občerstvení by měly odpovídat tématu. Jakmile si nějaké téma vyberete, můžete určit, jestli půjde o brunch, oběd, posezení se zákusky nebo odpolední čaj.

Hlavně se nezapomeňte předem domluvit s novopečenými rodiči, aby byli při této zvláštní příležitosti opravdu ve formě.

Pozvánky na party pro miminko

Existuje mnoho nápaditých způsobů, jak pozvat hosty na party pro miminko. Plánování by mělo začít pozvánkou související s vybraným tématem. K pozvánce připojte žádost, aby každý host přinesl svou fotografii z dětství – budete ji potřebovat ke hrám. Pozvánky mohou vypadat například takhle:

 • Z růžového nebo modrého plyše nebo ze čtvrtek vystříhejte menší trojúhelníky. Fixem na jednu stranu napište podrobnosti o party, pak trojúhelníky složte do tvaru pleny a zajistěte je ozdobným zavíracím špendlíkem.
 • Vystříhejte z časopisů obrázky miminek a nalepte je na čtvrtky. Přidejte miminkům nad hlavy samolepící „bubliny” a do nich napište podrobnosti o party.
 • Pošlete každému hostu žvýkačkový doutník s cedulkou „Party pro miminko”. Podrobnosti napište na kartičku a přiložte ji k doutníku.
 • Vypůjčte si od nastávajících rodičů jejich fotografie, když byli malí, a okopírujte je. Pak dvojice obrázků nalepte na růžovou nebo modrou čtvrtku a dozadu napište podrobnosti o party.
 • Přeložte zelenou čtvrtku napůl a nakreslete na ni houbu tak, aby se dala vystřihnout a rozevřít. Dovnitř nalepte obrázek miminka a vedle napište údaje o party.
 • V obchodě s výtvarnými potřebami kupte maličká plastiková miminka nebo jiné miminkovské ozdoby a přivažte je modrou nebo růžovou stužkou k pohlednici s pozváním na party.
 • Vystřihněte ze čtvrtek modré nebo růžové dudlíky a napište na ně údaje o party. Svažte je stužkou.

Výzdoba na miminkovské party

S trochou představivosti a několika pomůckami změníte obývák v dětský pokoj raz dva. Vyzkoušejte některé z následujících návrhů, abyste party pro miminko dodali tu správnou atmosféru:

 • Pokryjte stůl růžovým nebo modrým papírovým ubrusem. Na růžový ubrus dejte modré talíře, na modrý růžové. Nebo pokryjte stůl dětskou přikrývkou a překryjte ji průhlednou folií.
 • Vyrobte hostům jmenovky z růžových a modrých filcových trojúhelníčků, složených do tvaru plen. Prostírání udělejte z látkových plen, obarvených na růžovo a na modro, nebo z růžových a modrých čtvrtek, na něž nalepíte obrázky miminek vystříhané z časopisů.
 • Napište jména hostů fixem na malé filcové pleny a přišpendlete jim je po příchodu na oblečení.
 • Zavěste od stropu ozdobné špendlíky na spínání plen na růžových, žlutých a modrých stužkách. Nebo využijte různé dětské potřeby – chrastítka, kostky a dudlíky. Vystříhejte z bílého papíru malé čápy a také je takto zavěste.

Jaké zvolit občerstvení

Protože nastávající maminka, na jejíž počest se party koná, musí jíst za dva, budete potřebovat spousty jídla.

Nápoje

 • Těhotné ženy by neměly pít alkohol, podávejte tedy nealkoholický punč smíchaný z nějaké limonády bez kofeinu a brusinkového džusu, nebo ovocného džusu a minerálky.
 • Navršte do mísy na punč malinovou zmrzlinu, zalijte ji punčem a při podávání do každé sklenice trochu dejte.

Jednohubky

 • Upečte ovocnou pizzu. Rozválejte sladké těsto na sušenky a upečte jej dozlatova. Navršte na něho plátky ovoce (jahod, kiwi, mandarinek nebo borůvek). Překryjte sněhem ušlehaným z cukru a bílků a ještě krátce ožehněte v troubě.
 • Nabídněte hostům nějakou typickou miminkovskou pochoutku – třeba dětské piškoty různých tvarů.

Zákusky

 • Nabízejte větrníčky, piškoty nebo plněné košíčky – je to rafinovaný a chutný dezert!
 • Podávejte hostům sorbet ve vymytých skleničkách od dětské výživy. Mohou ho pojídat stříbrnými lžičkami. Pro legraci můžete na připomenutí „těhotenských chutí” ke zmrzlině nabízet i kyselé okurky.
 • Do vydlabaných polovin pomerančů navršte pomerančovou zmrzlinu, ozdobte ji šlehačkou, nebo upečte větší sněhové pusinky a naplňte je jahodami nebo borůvkami. Ozdobte kopečkem šlehačky, obarvené na modro nebo růžovo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9951 (vitejdoma.cz/rodina#5090)


Přidat komentář