Nosiče lyží

Obchody se speciální zimní výbavou pro auta nabízejí i nosiče magnetické. Tyto nosiče uvezou dva páry lyží. Slibují jednoduché zacházení, ale musíte si dávat pozor na to, aby se magnet ze střechy při demontáži odděloval od strany, a ne z jeho středu.

Výběr nosičů lyží

Při výběru dbejte především na kvalitu, dobrou ovladatelnost a snadnou manipulaci. V současnosti je možné nosiče lyží uzamknout, rozdíly jsou především v ovládání západky. Lepší výrobky lze bez problémů ovládat i v lyžařských rukavicích (s výběrem poradíme).

  • Nejkomfortnější a zároveň nejdražší jsou nosiče vysouvací

    Tyto nosiče je možné vysunout ze střechy nad dveře auta a pohodlně lyže nebo snowboard zasunout do úchytů.

    Lacinější nosiče lyží nenabízejí takový vysoký komfort a nechlubí se ani dobrou povrchovou úpravou jako například vysouvací nosiče lyží. Lacinější nosiče mohou začít při necitlivém zacházení spojeném s oděrkami rezivět. Dbejte na to, aby lyže upevněné na nosičích lyží směřovaly vždy špičkami lyží směrem dolů. V opačném případě mohou lyže na střeše vibrovat.

Obchody se zimní výbavou

Obchody se speciální zimní výbavou pro auta nabízejí i nosiče magnetické. Tyto nosiče uvezou dva páry lyží. Slibují jednoduché zacházení, ale musíte si dávat pozor na to, aby se magnet ze střechy při demontáži odděloval od strany, a ne z jeho středu. Výrobci navíc nedoporučují jezdit s magnetickými nosiči rychleji než 90 km/h. Magnetické nosiče také částečně poškozují lak na střeše auta.

Střešní box

Při delších cestách za zimními radovánkami (třeba do Itálie) je vhodnější pořídit si střešní box nebo vozit lyže a lyžařské vybavení uvnitř auta.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10141 (vitejdoma.cz/rodina#8166)


Přidat komentář