Nízkonákladové aerolineky

Ceny letenek jsou tolik nízké kvůli minimalizace veškerých nákladů. Nízkonákladové aerolinky používají zpravidla jeden typ letadel a poskytují základní třídu. Díky používání méně obsazených letišť zaplatíte méně za letištní poplatek.

Nejlevnější letenky kamkoli

Od běžných letenek se letenky nízkonákladových aerolinek liší hlavně cenami. K radosti cestovatelů se ceny letenek pohybují tak nízko, že není divu, že obliba letecké přepravy stoupá.

Ceny letenek

Ceny letenek jsou tolik nízké kvůli minimalizace veškerých nákladů. Nízkonákladové aerolinky používají zpravidla jeden typ letadel a poskytují základní třídu. Díky používání méně obsazených letišť zaplatíte méně za letištní poplatek. Do letadel nízkonákladových společností se vejde více lidí a sedačky bývají více u sebe (zaplatíte méně kvůli horšímu komfortu).

Objednání letenek

Rezervace i platba letu se provádějí přes internet. Nízkonákladové aerolinie šetří i na tištění letenek - používají pouze číselné kódy, které vám doručí na váš e-mail. V letadle nepočítejte s občerstvením zdarma.

Jak na to?

 1. Máte-li vybranou společnost s níž chcete letět, vyhledejte si jejich internetové stránky.
 2. Vyhledejte let a klikněte na tlačítko objednat.
 3. K platbě budete potřebovat embosovanou platební kartu a odblokované platby přes internet (ověřte si to ve vaší bance).
 4. Po zaplacení obdržíte e-mailem kód, který při odbavování ukážete společně s pasem.

Tipy jak letenky nejlépe vybírat

 • Chcete-li co nejlevnější letenku, pak si s objednávkou pospěšte. Třeba i dva měsíce dopředu.
 • Vybírejte si pro odlet i přílet všední dny - všeobecně nejvýhodnější je středa.
 • K samostatné ceně letenky si ještě musíte přičíst letištní taxy.

Studenské benefity

Pro letecké společnosti je studentem mládež do 25 let (včetně) a student denního studia. Avšak u každé společnosti to může být jinak - někdy se tyto roky liší a levnější letenky jsou více omezené.

Otevřená letenka

Při otevřené letence není potřeba zadat termín návratu, můžete ho nechat otevřený.

 • Cena otevřené letenky

  Otevřená letenka je vždy mnohem dražší jako letenka s uzavřeným zpátečním datem. Vyplatí se koupit zpáteční uzavřenou letenku, která i včetně případného poplatku za změnu vychází levněji. Naopak u studentů platí, že ceny otevřených letenech bývají velmi výhodné.

 • Zpáteční otevřená letenka

  V rámci platnosti letenky se můžete na zpáteční otevřenou letenku kdykoliv vrátit. V případě otevřených letenek vám doporučuje rezervovat si co nejdříve zpáteční let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10047 (vitejdoma.cz/rodina#6340)


Přidat komentář