Nevíte jaký účes zvolit

Bude vám slušet téměř každý účes. S přibývajícím věkem se ale obličej propadá, a proto by účes neměl být příliš přiléhavý. Doporučují se lehce rozcuchané a načechrané sestřihy v délce po bradu, případně až po ramena.

Noste účes, v čem se nejlépe cítíte

Přemýšlíte o změně účesu? Pak věřte, že „tuctovost“ se dnes nenosí – ať už se to týká oblečení nebo účesů. Stále však platí pravidlo, že nejdůležitější je, abyste se cítila dobře. Účes totiž vypovídá o vaší osobnosti.

Pamatujte na to, že účes by se měl hodit ke tvaru obličeje. Barvu můžete změnit kdykoliv, ovšem kvalita vlasů se liší.

Oválný obličej

Bude vám slušet téměř každý účes. S přibývajícím věkem se ale obličej propadá, a proto by účes neměl být příliš přiléhavý. Doporučují se lehce rozcuchané a načechrané sestřihy v délce po bradu, případně až po ramena. Přesná pěšinka uprostřed nebo na straně prodlouží drobný obličej. Z toho důvodu jsou lepší kaskádovitě prostříhané ofiny, volně splývající po stranách.

Hranatý obličej

Hezky budou vypadat účesy, u kterých jsou jednotlivé partie vlasů ostříhány do různých délek, a to s jemnými přechody. Důležitější je, aby vlasy u hlavy byly trochu hustější než na jiných místech hlavy. Vyhněte se uhlazeným účesům sčesaným dozadu nebo směrem nahoru. Máte-li vystouplou bradu, fénujte si konečky vlasů směrem dovnitř – obrysy brady pak působí jemněji.

Kulatý obličej

Vsaďte na délku vlasů jen po bradu. Vyhněte se příliš krátkým sestřihům. Vlasy po stranách a na krku by měly být stupňovitě sestřihány, ne však načechrané. Ofinu ponechte delší, s lehce rozcuchanými konečky, může vám padat i do obličeje. Vyvarujte se pěšinky uprostřed.

Trojúhelníkový obličej

Charakteristický je pro něj široké čelo a výrazně špičatá brada. Vlasy by proto neměly být příliš krátké, ale zase ne delší než po ramena. Vlasy u temene hlavy nečechrejte, jinak bude kontrast k malé špičaté bradě ještě větší. Dobré je nechat si je prostříhat. Při konečné úpravě fénem sušte konce vlasů pomocí kulatého kartáče, a to lehce směrem od hlavy – brada bude působit plnějším dojmem.

Rady na závěr

  • Myjte si vlasy tak často, jak jen chcete. Při použití kvalitní kosmetiky jim tím rozhodně neuškodíte. Přinejmenším je však myjte 2x týdně.
  • Používejte kvalitní šampón, kondicionér a vlasovou masku vždy od jedné značky.
  • Při mytí buďte ke svým vlasům šetrná, kůži nedrhněte ani neškrábejte.
  • Jednou ze dva měsíce zajděte ke kadeřnici, aby vám zastřihla konečky vlasů.
  • Barvení a melírování přenechejte raději odborníkům.
  • Vlasy si zbytečně moc netupírejte.
  • Na melír si nikdy nedávejte trvalou ondulaci.
  • Vlasy foukejte a sušte zásadně jen po směru jejich růstu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10050 (vitejdoma.cz/rodina#6350)


Přidat komentář