Neutíkejte a odejděte jako praví lordi

Pokud se odehrává někdy ve společnosti, náhle vám přejede po tváři radostný úsměv, zamžikáte očima a řeknete hlasem nevinného telátka: „Omluv mě, prosím tě, ale mně právě přišla moje snoubenka.” ....

Staňte se pravým mužem

Celkový přístup - bude vycházet ze základního pravidla, že jste gentleman. Třeba nejste, to je vaše osobní věc. Je však prokázáno, že jediný způsob, jak odcouvat, je gentlemantský způsob. Je sice trochu náročný, ale pohodlný a hlavně spolehlivý. Chcete-li odcouvávat jako hulvát, je to zdánlivě rychlejší. Budete s tím ale mít jen potíže a ničeho nedosáhnete. V takovém případě si na vás totiž počká za tři dny někde na rohu a slastně řekne: „Já vím, žes to tak nemyslel, Petříku, ty přece nejseš takovej surovec. Ale já už ti to odpustila. Co kdybysme šli na zmrzlinu, nebo radši na vizoura?” (Vraždu nepokládáme za způsob odsouvání, nýbrž v souladu s našimi zákony za trestný čin. Výhoda rychlosti takového řešení se ztrácí dlouhým procesním řízením a někdy dokonce i pobytem ve vězení. Nepatříte-li k některé z minorit, je dlouhodobý pobyt ve vězení téměř jistý.)

Jednoduše, ale slušně odejít po první kontrole

  • je poměrně jednoduché. Pokud se odehrává někdy ve společnosti, náhle vám přejede po tváři radostný úsměv, zamžikáte očima a řeknete hlasem nevinného telátka: „Omluv mě, prosím tě, ale mně právě přišla moje snoubenka.” Po těchto slovech se vrhnete k jakékoliv jiné ženě a řeknete: „Prosím, zachraňte mě, jen dvě minuty! Usmívejte se na mne a předstírejte, že ke mně patříte. Já se potřebuju zbavit jedné dotěrné ženské!” Ujišťujeme vás, že vám každá vyhoví. (Pro žádnou ženu na světě není nic příjemnějšího, než když se nějaký muž potřebuje zbavit jiné ženské, nikoliv jí.) Může se stát, že svou zachránkyni i sbalíte. Jestliže není na blízku jiná žena, jste odkázán sám na sebe. Řeknete: „Prosím vás, vy jste ke mně tak milá, snad si to ani nezasloužím, byla byste tak hodná, mohu se vás na něco zeptat?” Dotyčná se vlídně usměje, protože očekává, že se vás dotaz bude týkat možné večeře ve dvou. Bude překvapena touto větou: „Totiž, nevím, jak bych to řekl, ale já se mám za měsíc ženit, co myslíte, mám si vzít motýlka nebo šedivou kravatu?” Jak vidíte, v obou případech vystupujete s noblesou britského lorda. Nikdy nepoužíváte žádný z těchto výrazů: neopruzuj, odprejskni, nemám na tebe náladu, co tady zacláníš, kdo se tě o to cigáro prosil. Nepoužíváte také výrazy: krávo, ochechule, štětko, šmejde, ani žádný podobný. (I kdyby to byla pravda.)

Ukončení po druhé kontrole

  • je obtížnější. Nezapomínáte, že už byl mezi vámi navázán jistý kontakt, který tu nazýváme stvrzovacím aktem. Jestliže jste si s dotyčnou dal schůzku, sotva můžete tvrdit o vaší domovnici, kterou náhodou potkáte, že jste s ní zasnouben. Existuje samozřejmě starý otřepaný trik: „Škoda, že jsem vás nepoznal dřív. Ale jsem příliš velký zbabělec, než abych se rozváděl teď, když moje manželka čeká dítě.” (Nebo ještě rafinovaněji „druhé dítě”.) Případně, jestliže jste poněkud mladší ročník: „Škoda, že jsem vás nepoznal dřív. Ale jsem příliš velký zbabělec, než opustil Jiřinu právě teď, když jí provedli pozitivní test gravidity.” Opravdu dobrý trik, ale dávno nezabírá, nebo jen na velmi hloupé dívenky, které jste beztak odmítl při prvotní kontrole. Odcouvání po druhé kontrole vyžaduje většinou pomoc tiskového mluvčího.

Nechte mluvit za sebe okolí

  • z televize víte, kdo to je. Tiskový mluvčí je člověk, který za poměrně slušný plat říká takové nepříjemnosti, které ministr sám říct nechce. Váš tiskový mluvčí vám to jistě udělá zadarmo nebo za nějakou protislužbu. (Vhodná protislužba: dělat mu tiskového mluvčího.) Více důvěry vzbuzuje tiskový mluvčí mužského pohlaví. Protože stále vystupujete jako gentleman, měl by mít od vás dopis tohoto znění: „Odpusť, ale nemám odvahu říct ti to sám. Karel ti vše vysvětlí. Zapomeň.” Dopis by měl být podepsán pouze iniciálami! Dotyčná žena zajisté nebude tiskovému mluvčímu věřit, ale je proti němu bezmocná. Většinou je pro ni snazší sbalit někoho jiného - třeba Karla. Vhodná témata pro vašeho tiskového mluvčího: ztráta zaměstnání, krach firmy, venerická choroba nebo alespoň schizofrenie, příslušnost k sexuální minoritě (zvlášť vhodné - v dnešní době jde o tak přetřásané téma, že mu bude věřit téměř každá žena), impotence, děvkařství, alimenty, méně účinný je trestní rejstřík, či přesněji řečeno, záznamy v něm. Stejně jako v Knize přání a stížností se v trestním rejstříku nikdy nevyskytují žádné kladné údaje.

Naverbováním nic nezmůžete

  • ani při zrušení vízových povinností nelze doporučit. Nakonec byste skončil v cizinecké legii, což je v rozporu s našimi zákony, nedovolujícími službu v zahraničních armádách. (Navíc v Africe je hic).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10125 (vitejdoma.cz/rodina#7964)


Přidat komentář