Nebezpečí mikrospánku

Nejnebezpečnější je jízda po dálnici, jízda kolem třetí hodiny ranní. AUDI Q7 - s mikrospánkem si nezahrávejte! Cítíte-li bolest nohou, zad, hlavy a pálí vás oči, ihned zastavte a udělejte si přestávku (protáhněte se, zdřímněte si).

Pozor na mikrospánek!

Dobrá kondice je předpokladem bezpečné jízdy. Ani zkušení řidiči se únavě během jízdy autem neubrání, a to mají zákonem předepsané pravidelné přestávky na odpočinek.

 • Hrozí vám mikrospánek?

  Nejnebezpečnější je jízda po dálnici, jízda kolem třetí hodiny ranní. AUDI Q7 - s mikrospánkem si nezahrávejte! Cítíte-li bolest nohou, zad, hlavy a pálí vás oči, ihned zastavte a udělejte si přestávku (protáhněte se, zdřímněte si).

  Po probuzení a odpočinku se nedobíjejte žádnými léky nebo kouřením. Postarejte se o dostatek tekutin a lehké jídlo.

  I monotónní poslech hlasité hudby je špatně. Poslouchejte raději rádio, které díky reklamám, moderátorovi a změnám rytmu, upoutá vaši pozornost.

  Váš spolujezdec by při dlouhých jízdách neměl spát, ale vzbuzovat vaši pozornost.

  Nejlepší je, když si zazpíváte, budete mluvit o okolní krajině, apod.

 • Ospalost a mikrospánek

  Není možné spát a řídit - pocity únavy, ospalosti jsou obzvláště nebezpečné. Ospalost sníží vaši vnímavost, zhorší váš úsudek (budete mít pocit jako po požití alkoholu). Ospalí lidé se chovají podobně jako podnapilí.

  Dopravní experti se domnívají, že na mnoha vážných dopravních nehod se podílel mikrospánek řidiče. Většina lidí si uvědomuje, jak nebezpečné je pít alkohol a řídit. Řídit automobil, pokud je člověk ospalý, je stejně smrtelně nebezpečné.

Prevence proti spánku - žvýkejte!

Podle výzkumu na dobrovolnících bylo zjištěno, že žvýkající jedinci dokáží až v 67% komplikací na silnici reagovat rychleji, než řidiči, jejichž „ústa nepracují".

Řízení bez kontroly

Mikrospánek může trvat od několika vteřin po několik minut. Během 4 vteřin mikrospánku auto, jedoucí rychlostí okolo 100km/h, ujede okolo 100 metrů ( bez kontroly řidiče).

 • Únava a mikrospánek způsobuje bohužel mnoho nehod. Dokud nezapracujete na přestávkách, tolerantnosti k vlastní únavě, bude se nehodovost zvyšovat a mikrospánek se může i vám stát osudným. A takhle to přece nechcete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10071 (vitejdoma.cz/rodina#6708)


Přidat komentář