Naučte se vypadat dobře a přirozeně na fotkách

Pokud si přejete pořídit fotografii speciálně do životopisu nemusíte strnule hledět dopředu, ale můžete zkusit mírně natočit obličej. Obě poloviny obličeje totiž nejsou souměrné, tak zkuste hlavu natáčet tak, abyste zjistili, kdy se sobě líbíte nejvíce.

První dojem je velmi důležitý

Vypadat dobře na fotografiích je důležité také proto, protože nás budou posuzovat třeba jen podle daného snímku a první dojem je velmi důležitý.

Nastavte si správně obličej

Pokud si přejete pořídit fotografii speciálně do životopisu nemusíte strnule hledět dopředu, ale můžete zkusit mírně natočit obličej. Obě poloviny obličeje totiž nejsou souměrné, tak zkuste hlavu natáčet tak, abyste zjistili, kdy se sobě líbíte nejvíce. Tuto pozici si zapamatujte, abyste mohli o tom říci fotografovi.

Rozzařte barvy v obličeji

Každému sluší jiné barvy. Správně zvolená barva dokáže rozzářit obličej, zvýraznit rysy (Slyšeli jste o barevné typologii? Více kliknete-li sem). Nejlépe zjistíte „své“ barvy tím, když začnete před zrcadlem přikládat k tváři a ke krku různé barvy oblečení. Sami poznáte, kdy se vaše pleť rozjásá. Odložte všechny nevýrazné barvy, ve kterých vypadáte mdle a nevýrazně (např. odstín šedé, béžové, zelené).

Oblečte si styl, který Vám sedí

Především jde o to, aby oblečení alespoň částečně charakterizovalo vaši osobnost. Dáváte přednost ležérnímu stylu, nebo nedbalé eleganci? Vyberte si takové oblečení, ve kterém se budete cítit dobře, protože pak budete vypadat přirozeně a uvolněně (jak vybírat se dozvíte zde). Pokud si přejete vypadat korektně vyberte si např. halenku v pastelových barvách, které vás oživí. Na serióznosti vám dodá i sáčko. Nedoporučuje se volit příliš hluboké dekolty, které působí vyzývavě. Pokud si nepřejete vypadat příliš stroze, zkuste si připnout řetízek a vlasy si stáhnout dozadu.

Vše s mírou a decentně

Změníte-li účes, nebudete možná působit tak stroze a přísně, a přesto zůstanete velmi elegantní. Líčení by mělo být decentní, make-up by neměl být příliš výrazný.

Narovnejte se

Dbejte na vzpřímené držení těla. Skleslá ramena nepůsobí příliš sebevědomě a také opticky zkracují krk. Procvičujte si přátelský (ne nepřirozený, strnulý úsměv). Nechcete přece dopustit, aby vaše rty byly strnule nakrabaceny, ale oči se „nesmály“.

Menší doplňky k fotografovi

Fotografa vybírejte podle uvážení – nejlépe pokud víte, že lidé si od daného fotografa odnášejí fotky, se kterými jsou spokojeni. Do kabelky si přidejte ještě pro poslední úpravu hřeben, lesk na rty, korekční tyčinku na drobné nedostatky pleti, malé zrcátko…

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10039 (vitejdoma.cz/rodina#6237)


Přidat komentář