Nabarvit si vlasy, můžete i doma

Barvu nanášejte od krku směrem k čelu. Nejlepší je samozřejmě přizvat si na barvení pomocníka, protože vzadu na hlavu si nevidíte. Barvu do vlasů vmačkejte rukama chráněnýma rukavicemi.

Barvení vlasů

Barvení vlasů není žádná legrace. Pokud necháte barvu působit příliš dlouho nebo příliš krátce, vytouženého odstínu nedosáhnete. O jeden až tři stupně světlejší vlasy než je váš odstín by neměly být problémem. Pokud ale toužíte po černé barvě a vaše vlasy jsou světlé blond, může být výsledkem zelený nádech barvy. Předejdete mu tak, že si před barvením vlasy umyjete tmavým přelivovým šampónem.

Test citlivosti

Před barvením si udělejte test citlivosti. Naneste malé množství barvící směsi do loketní jamky a asi dvě hodiny počkejte. Pokud vaše kůže výrazně zrudne, raději na tuhle barvu zapomeňte.

Vyživující kondicionéry a vlasové kúry

Týden před barvením nepoužívejte vyživující kondicionéry a vlasové kúry. Ty totiž uzavírají povrch vlasu, barva do něj hůře proniká a výsledek je mnohem méně intenzivnější než jste chtěla. Pokud máte vlasy zničené nebo vyšisované sluncem, barva může být naopak mnohem intenzivnější.

Jak si nabarvit vlasy

Barvu nanášejte od krku směrem k čelu. Nejlepší je samozřejmě přizvat si na barvení pomocníka, protože vzadu na hlavu si nevidíte. Barvu do vlasů vmačkejte rukama chráněnýma rukavicemi. Nechte barvu působit a poté ji smývejte tak dlouho, až bude z vašich vlasů stékat čirá voda. Teprve potom je umyjte šamponem. Po obarvení vlasů chvíli nepoužívejte žádné výživné kúry. Mohly by vám totiž barvu stáhnout.

Co je vhodné dělat pro udržení si barevných vlasů

Aby vám barva dlouho vydržela, používejte k péči o barvené vlasy přípravky k tomu určené. Není pravda, že ztrátu barvy způsobuje šampón. Je to naopak voda, která napomáhá rozpuštění molekul barvy. Proto je nenamáčejte zbytečně dlouho, zvláště se vyhýbejte chlórované vody v bazénech. Blednutí barvy napomáhá také déšť, vlhko a moře. Nebojte se používat kadeřnické přípravky, ty barvené vlasy nepoškozují, ba naopak je před vyblednutím chrání. Barveným vlasům neškodí ani přípravky s alkoholem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10083 (vitejdoma.cz/rodina#6971)


Přidat komentář