Muži a holící strojky

Je několik důvodů, proč si holící strojek pořídit: například vás už nebaví holení s žiletkami, chcete nahradit váš poněkud starší model, nebo chcete udělat radost svému blízkému a holící strojek se vám zdá jako perfektní dárek.

Druhy strojků

  • Planžetové holící strojky
  • Hlavicové (rotační, frézkové) holící strojky
  • Zastřihovače vousů a nosních chloupků

Napájení holících strojků

Existují tři varianty, kterými můžete holící strojek napájet:

  • Akumulátorový holící strojek
  • Síťový holící strojek
  • Bateriový holící strojek

    Pokud jde o akumulátorový strojek, je nejlepší volbou mezi cenou a mobilitou. Síťové holící strojky jsou zase vhodné pro muže, kteří mají vždy přístup k síťové zásuvce. A co se týče holícího strojku na baterie – je levný, ale ne vhodný pro každodenní použití (za rok by vás jeho provoz vyšel dráž než nejlepší model).

Čištění a údržba holícího strojku

U údržby holících strojků záleží na jejich typu. Některý strojek musíte po oholení vyčistit štětečkem, jiný stačí pouze opláchnout. V dnešní moderní době už existují holící strojky, které jsou vybaveny jednotkou Clean and Charge, tedy vyčisti a nabij, což znamená, že vy se staráte jen o vaše oholení a údržba je přenechaná tomuto systému.

Komfort holícího strojku

S jistotou lze říct, že každý holící strojek vás oholí. Teď jen záleží na tom s jakým komfortem to udělá. Například čím více holících hlav strojek má, tím je holení kvalitnější a vy budete méně naklánět zápěstím pro dosažení perfektního výsledku.

Možné problémy s holícím strojkem

Jestliže máte citlivou pokožku, tak ani to není problém pro holící strojky. Na trhu najdete i takové, které jsou určeny právě pro tento typ pokožky, stačí si jen vybrat.

Například model, kde si pomocí tlačítka dávkujete gel, díky jemuž strojek lépe klouže po pokožce a nedráždí ji. Nebo jiný, podobný model, kdy strojek sám dávkuje tzv. kondicionér na tvář. S některými omyvatelnými holícími strojky se můžete oholit za použití gelu či pěny, které jsou určeny pro mokré holení.

Ušetřit nebo koupit kvalitní holící strojek

Pokud jste se rozhodli, koupit si holící strojek, tak na malé cenové rozdíly se nedívejte. Takový strojek je investice alespoň na 3 roky a dnes ušetřená malá částka vás pak může dlouho mrzet.

Raději koukejte na drobné rozdíly jako je rychlost nabíjení, počet kontrolek nabití baterie nebo doba výdrže na akumulátoru.

Důvod proč koupit

Je několik důvodů, proč si holící strojek pořídit: například vás už nebaví holení s žiletkami, chcete nahradit váš poněkud starší model, nebo chcete udělat radost svému blízkému a holící strojek se vám zdá jako perfektní dárek, což zejména před blížícími se vánočními svátky oceníte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10148 (vitejdoma.cz/rodina#8269)


Přidat komentář