Modní image a doplňky pro muže

Brýle mohou mít kosmetický i praktický účel. Mluvíme-li o kosmetickém vlivu, může člověk nosit brýle - s čirými nedioptrickými skly - aby vypadal autoritativněji, inteligentněji - dokonce i proto, aby vypadal starší.

Otázka doplňků pro muže

Jakmile přijde na přetřes otázka doplňků většina mužů znervózní. Považují doplňky za přehnané záležitosti navíc, bez jejichž valné většiny by se prý obešli. Ale je to právě naopak - doplňky jsou právě ty nezbytnosti, které každodenně používáte - hodinky, klenoty, aktovka nebo kufřík a brýle, pokud je potřebujete. Pokud si koupíte hodinky, pero, aktovku, nebo dokonce brýle stylem ať už jsou jakékoli, jen když fungují, pak sdělujete světu, že je vám kvalita lhostejná, že kašlete na detaily, a že moc nedbáte na to, jak vypadáte.

Módní doplňky

Pokud jde o šperky v prostředí podnikání, platí pravidlo: Čím méně, tím lépe. Jistě, někteří muži nosí náramky, řetízky a náušnice, a přitom si namlouvají, že tím vyjadřují svou jedinečnost, ale ve skutečnosti to jediné, čeho tím dosahují, je, že odrazují 99,9 % kolegů a zákazníků.

Prsteny by se měly omezit na maximálně dva, řekněme na pečetní a snubní. Spony a jehlice do kravaty přicházejí a odcházejí podle toho, co diktuje móda. Noste je jedině tehdy, jsou-li právě v módě, a ne jenom proto, že se ukázalo, že představují účinný způsob, jak si nenamočit kravatu do polévky. Místo toho raději vypilujte návyky a dovednosti při jídle.

Medailonky, zlaté řetízky, talismanové přívěsky vyřezané ze dřeva a podobné věci patří k vašemu sportovnímu a neformálnímu oblečení. Nikdy je nenoste do práce. Odznaky, špendlíky a placky (knoflíky s nápisy) jsou zvláštnůstky, které si mohou dovolit jen jiní muži. Jedině když si je vezmete jako vyjádření podpory při nějaké zvláštní a časově omezené příležitosti, pochopí a přijme to většina lidí. Jinak se jim úzkostlivě vyhýbejte, snad jen s výjimkou těch úplně nejneoficiálnějších a nejuvolněnějších pracovních prostředí.

Pracovní image

Hned na druhém místě, po obleku, říká vaše aktovka, kdo jste - jaké je vaše postavení, sociální status, image. Je pro každého úspěšného muže nezbytná. Pokud si nosíte práci domů nebo hodně cestujete, zjevně potřebujete takovou aktovku, která poskytuje spoustu prostoru. Ale zůstaňte elegantní (k vaší image volte i stylový mobilní telefon), nepřeplňujte ji jen tak pro efekt nebo proto, že jste příliš nepořádný na to, abyste věci zařadil, kam patří.

Po letech přepínání rukou a ramen zbytečně těžkou aktovkou končí mnoho mužů přinejlepším s pronesenou rukou a sníženým ramenem nebo v horším případě bolestivým zánětem ramenního kloubu.

Pokud je to nutné, pořiďte si aktovky dvě, jednu velkou brašnového typu pro práci na víkend a na cesty, a jednu tenčí aktovku nebo diplomatku pro každodenní použití. Tenké kufříky nebo aktovky jsou přesně to, co většina mužů potřebuje, protože se do nich vejde to základní - několikerý desky se spisy, noviny, diář, pera, rezervní blok atd. Předejdete tak nejen bolestem zad

Některé mají na různou délku upravitelná držadla, aby bylo možné nosit je rozličným způsobem. Ať už je to aktovka nebo kufřík jakéhokoli stylu, přesvědčte se, že se ucha pohodlně drží - některá méně polstrovaná řežou do rukou a snadno se opotřebují.

I když aktovky a kufříky existují v nejrůznějších provedeních z umělých hmot, plátna, lehkého kovu a textilu, jediný přijatelný materiál, který patří ke statutu úspěšného muže, je kůže hutné tmavé barvy, jako je černá, želvovinová, mahagonová, tmavě vínová, antracitová nebo tmavomodrá.

Kosmetický i praktický účel

Brýle mohou mít kosmetický i praktický účel. Mluvíme-li o kosmetickém vlivu, může člověk nosit brýle - s čirými nedioptrickými skly - aby vypadal autoritativněji, inteligentněji - dokonce i proto, aby vypadal starší. Řada chytrých mladých mužů tento trik objevila a využívá jej. Ať už je však nosíte z kosmetických nebo z praktických důvodů - a v druhém případě dáváte přednost brýlím před kontaktními čočkami - posloužíme vám několika praktickými radami.

Pomůžeme vám vybrat si takové brýle, jež vhodně doplní vaše rysy a tvar obličeje, a přitom vám budou pohodlně sedět.

  • Výběr brýlí

Výběr brýlí vyžaduje týmovou spolupráci mezi vámi a vaším oftalmologem nebo optikem. Jestliže například vaše srdce touží po krásně tvarovaných obroučkách, které však nejsou pro předepsané čočky dostatečně pevné, prostě to nepůjde.

  • Obroučky

Obroučky by měly sledovat linii vaší tváře, ale ne zase zcela odpovídat tvaru obličeje. Například kulaté obroučky působí na chlapíkovi s plným, kulatým obličejem směšně. Letecký tvar brýlí vypadá na hranaté tváři přísně a působí nepřístupným dojmem. Důležité je vybrat si takový tvar, který tvoří protiváhu rysům vašeho obličeje, jenž třeba dodá určitou ostrost kulaté tváři, nebo změkčí hranatý či ostře řezaný obličej.

Horní hrana obrouček by měla být v jedné linii s obočím, pokud nejste zrovna zblázněný do módních kulatých obrouček, které zapadají pod obočí. Jinak docílíte efektu dvojitého obočí, pilného a trochu vyplašeného, jenž odvádí pozornost od vašich očí. Oči by měly sedět uprostřed skel. Obroučky nemají být širší než obličej, ani delší než do poloviny tváří, čili neměly by zasahovat pod úroveň nosních dírek.

  • Můstek brýlí

Máte-li velký a široký nos, vyberte si úzký nebo průhledný můstek (část spojující skla nad nosem). Tmavé, těžké nebo dvojité můstky nos opticky rozšiřují. Některé typy brýlí mají můstek hodně nízko, což účinně zkracuje příliš dlouhý nos.

  • Skla brýlí

Vyhněte se tmavým sklům, jež působí zlověstným dojmem, i když jsou třeba šikovná při práci venku, na prudkém slunečním světle. Nechte si je tedy pro tento účel a do zaměstnání noste čirá skla, která lidem umožňují ten převelice důležitý kontakt z očí do očí.

Vybírání hodinek

Jsou-li vaše hodinky z umělé hmoty, ze surové gumy, jsou-li zdobené diamanty nebo jsou barevnější než vaše kravata, případně pípají či vydávají budíkové zvuky, nebo jsou tak vyšperkované nejnovějšími technickými vynálezy, že na nich sotva poznáte, kolik je hodin, pak ubližují vašemu image. Ať už jste připraven vydat za hodinky jakoukoli sumu, měly by být co nejjednodušší.

Klasické číselníkové (nedigitální) ciferníky jsou nejelegantnější s hladkým koženým řemínkem, nebo s řemínkem z nepravého krokodýla, případně s kovovým, který vám ale nesmí pořád zachytávat za manžetu. Hledejte model, který má sklo v jedné rovině s rámem - převyšující skleněný povrch se brzy poškrábe, je na něm hůř poznat přesný čas, a nevypadá to pěkně.

Vyhněte se také mohutným černým plochám - u ciferníku či u řemínku - vypadají vždy lacině, ať to stojí co to stojí. Vyberte si takové hodinky, které budou vypadat bezvadně v práci i o víkendu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10133 (vitejdoma.cz/rodina#8093)


Přidat komentář