Manšestr se vrací

Manšestr dávno nepatří do kategorie dělnické módy. Kvalitní manšestrové sako si můžete vzít i do kanceláře. Tento druh látky je stále oblíbenější náhradou za džínovinu a nedají na něj dopustit ani mnohé celebrity (např. Eminem).

Látka zvaná manšestr

Látka zvaná manšestr pochází z anglického městečka Manchester, kde jej nosili dělníci, později ale také umělci a univerzitní profesoři. Paradoxem je, že v Manchesteru se této látce neříká manšestr, ale corduroy.

Co způsobilo rozšíření?

Manšestr proslavili především Beatles, kteří pocházeli právě z Anglie. Skalní fanoušci napodobovali jejich styl a nosili také manšestrová saka. Manšestr pak ještě více zviditelnil módní návrhář Pierre Cardin, když jej v roce 1959 zavedl do své kolekce.

Dnešní nošení manšetru

Manšestr dávno nepatří do kategorie dělnické módy. Kvalitní manšestrové sako si můžete vzít i do kanceláře. Tento druh látky je stále oblíbenější náhradou za džínovinu a nedají na něj dopustit ani mnohé celebrity (např. Eminem). Manšestrové kalhoty jsou navíc mnohem teplejší než džíny a výborně se tak hodí do chladných zimních dnů.

Co je "in"?

Nosí se nejen černý, ale i šedý, čokoládový, modrý nebo vojensky zelený manšestr. Pokud chcete působit opravdu elegantně, zvolte barvu bílou, béžovou nebo světle hnědou. Zapomeňte na kalhoty velikosti XXL, nosí se manšestráky rovného střihu, které budou perfektně přiléhat k vaší postavě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10129 (vitejdoma.cz/rodina#8024)


Přidat komentář