Lyžařské brýle

Mnozí lyžaři používají místo kvalitních lyžařských brýlí například brýle proti slunci. Při rekreačním lyžování na modrých sjezdovkách je toto určitě příjemnější pro váš obličej, ale pro extrémnější sjezdy jsou lyžařské brýle lepší variantou.

Ochrana před sněhem a počasím

Kromě ochrany proti chuchvalcům sněhu jsou současné lyžařské brýle schopny dobře posloužit i v při dalších rozmarech přírody. Kromě sněhových vloček může totiž vaše oči dráždit prudký vítr a všechny nečistoty, co s sebou nese.

Lyžařské brýle mohou výrazně zlepšit vaši viditelnost při prudkém slunci nebo naopak v mlze.

Zkratka OTG

Zkratka OTG znamená over the glass a takto jsou označovany lyžařské brýle, které se dají použít přes brýle dioptrické. Správné a přesné vidění je obzvlášť při sjezdovém lyžování faktor, který není dobré podceňovat.

Pokud používáte i normální brýle, určitě si OTG sežeňte a používejte na lyžování oboje zároveň, protože se vám může stát, že díky špatnému odhadu situace můžete skončit v kotrmelcích.

Sluneční vs. lyžařské brýle

Mnozí lyžaři používají místo kvalitních lyžařských brýlí například brýle proti slunci. Při rekreačním lyžování na modrých sjezdovkách je toto určitě příjemnější pro váš obličej, ale pro extrémnější sjezdy jsou lyžařské brýle lepší variantou. Při pádu se totiž nerozbijí takovým způsobem, aby vám úlomky a střepy poranily oči a obličej.

Koupě lyžařských brýlí

Ale když se dostaneme k nejdůležitějšímu požadavku na lyžařské brýle, určitě dojdeme k tomu, aby se jejich skla nezamlžovala. Na jedné straně to můžete ovlivnit vy jako jejich nositel a to tím, že je ve chvíli, kdy nebudete pádit po svahu, neposunete po Bartoškovsku na čelo a raději je schováte do kapsy, kde budou lépe ochráněny před okolními vlivy.

A poté se proti mlžení skel dá bojovat správným výběrem lyžařských brýlí. Tedy dbát na to, aby bylo zajištěno dobré větrání a pokud možno, pořídit si lyžařské brýle s dvojím sklem. Vnitřek skel se dá rovněž ošetřit přípravky proti mlžení.

Dostatečná zkouška lyžařských brýlí

Myslete na to, že lyžařské brýle budete mít na nose pokaždé, když se spustíte z kopce dolů. Proto by bylo krajně nevhodné, kdyby vám tato součást výstroje neseděla, tlačila vás či znemožňovala dobré vidění. Proto při výběru lyžařských brýlí opravdu pečlivě vyzkoušejte, který model vám opravdu sedí, protože na svahu už bude pozdě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10152 (vitejdoma.cz/rodina#8291)


Přidat komentář