Kvalitní a správné oblečení

Oblékání do kanceláře neznamená, že musíte být uhlazený od hlavy až k patě. Zjistěte, v čem vypadáte profesionálně a zkombinujte svůj osobitý styl s elegantí módou, která vypovídá o vaší schopnosti pro práci.

Co Vám může uškodit ve Vaší kariéře

 • Nedbalý styl

  Chápeme, že vytahané tričko a džíny jsou velmi praktický a pohodlný styl, ale díru do světa s takovým ohozem neuděláte. Ponechejte si tuto nedbalou eleganci na schůzky s přáteli a pivní slavnosti.

 • Vyzývavý Don Juan

  Jakožto lamač dívčích srdcí v těsných džínách, rozepnuté košili a extravagantním účesu na kohouta se možná budete kochat seznamem obdivovatelek, ale v práci takto nebudete působit zrovna seriózně.

 • Příliš neformální

  Džíny, šortky, trička, kšiltovky a tenisky schvalujeme, je-li vaší náplní práce stavařina nebo jakákoliv jiná dělnická práce. V kanceláři byste se v takovém ošacení ani neohřál.

Co Vám může přispět k Vaší kariéře

Oblékání do kanceláře neznamená, že musíte být uhlazený od hlavy až k patě. Zjistěte, v čem vypadáte profesionálně a zkombinujte svůj osobitý styl s elegantí módou, která vypovídá o vaší schopnosti pro práci. Pokud chodíte nejraději v džínách, oblečte k nim košili, pokud v kalhotách, ale nesnášíte košile s kravatou, oblečte si k nim decentní jednobarevné tričko (módní je také kombinace kalhoty, tričko, sako).

 • Kvalita a střih – základ elegance

  Zapomeňte na oblečení z vietnamských stánků, nemusíte ale také utratit veškeré úspory za oblek od Armaniho. Co se týče kvality, nejlepší je zlatý střed. Kalhoty by měly být nemačkavé. Pokud si nejste jisti výběrem střihu, vezměte sebou na nákupy partnerku – jistě vám ráda poradí.

 • Barvy a styl

  Obecně platí, že čím méně nápadný váš styl je, tím vhodněji bude působit v kanceláři. Ideální barvou je černá, ale nebojte se oživit ji bílou, modrou, zelenou nebo šedou. Kombinujte maximálně tři barvy.

 • Vychytané doplňky

  Doplňky dotváří celek. Neměly by být příliš nápadné, měly by korespondovat s vaším stylem (modré sportovní hodinky se opravdu nehodí k obleku). Nezapomínejte na detaily: upravené nehty, umyté vlasy, neošoupané boty apod.

Jak vystrnadit ředitele

Pokud toužíte po opravdu velkém soustu ve vaší kariéře, máme pro vás tajný tip. Všímejte si, jak se obléká váš šéf. Právě lidé na nejvyšším pozicích jsou nápovědou, jak se dostat tam, kde se nyní nacházejí oni. Pokud váš šéf chodí ležérněji oblékaný, nemusíte se takového stylu obávat ani vy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10126 (vitejdoma.cz/rodina#7986)


Přidat komentář