Kurzy orientálních tanců

Když jsem se setkala poprvé s orientálním tancem, téměř nikdo jej v České republice neznal. Dnes snad ani neexistuje žádné sportovní centrum, které by ve své nabídce nemělo i kurzy orientálních tanců. Není se však čemu divit, jeho síla je neuvěřitelná.

Doporučujeme:

  • Orientální tance - Vysočina Studio orientálních tanců, jež se řídí citátem slavného Alvina Aileye, amerického choreografa a zakladatele Amerického tanečního divadla, nesoucí jeho jméno : "Tanec je pro každého. Věřím, že tanec vychází z člověka a vždy se zase k lidem vrací." Studio také nabízí možnost individuální výuky.

Co je orientální tanec?

Historie i původ je stále v ústředí různých debat a polemik. Jisté je, že se jedná o velmi starý tanec, který má velice bohatou historii. Díky tomu dnes existuje i mnoho různých typů orientálních tanců, které se tančí nejen v Orientu, ale po celém světě.

Orientální tanec není pouze tancem žen, ale i mužů. Tento tanec se tančil při různých příležitostech, je veřejně známý jako porodní tanec, protože napomáhá rodičce mírnit bolesti. Tradiční orientální tance mají přesnou choreografii, která se po staletí ve stejné formě předává dál. Princip orientálního tance spočívá v krouživých a vlnitých pohybech propojených s rytmickým otřásáním boků a ramen.

Orientální nebo břišní tanec?

Jaký je mezi těmito dvěma termíny rozdíl? Na první pohled dá se říct žádný, na ten druhý přeci jen nějaký rozdíl naleznete. Orientálním tancem se obvykle označuje tradiční tanec, který se provozoval na území Turecka a dále směrem na východ (Čína až Japonsko). Termín břišního tance je známý spíše pro Evropu a Ameriku. V břišních tancích používáme více improvizaci, která se snaží o propojení s původní technikou. Co se týče břišního tance jedná se o moderní verzi orientálního tance, jehož historii hledejte v Egyptě v kabaretu Badii Masabi, která nejvíc ovlivnila jeho vývoj a rozvoj všemi směry.

Pro koho jsou kurzy orientálních tanců vhodné?

Kurzy Orientálního tance jsou vhodné pro muže, ženy, dokonce i děti, pro mladé, těhotné i důchodový věk. Na rozdíl od jiných sportovních a tanečních disciplín jsou tu faldíky vítané. Nemáte se za co stydět!

Výhody orientálního tance

Chcete vědět proč chodit na kurzy orientálního tance? Výhod, které vám tyto kurzy přinesou, je nespočet. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jsem nikde jinde nezažila tak skvělou relaxaci spojenou s tak důkladným odbouráním stresu tak jako právě při tančení břišních tanců.

Sebevědomí, uvědomění si své ženskosti a krásné držení těla s vysokým sexappealem, nepřijde hned, kdybych tvrdila, že ano, tak to bych lhala. U každého to přijde tak trochu v jiný čas. Potom, co se však uvolníte a začnete si kurzy vychutnávat plnými doušky, vám náhle dojde, že všechno je jinak. Budete vnímat tu pozitivní změnu, začnete si ji vychutnávat, rozvinete se v krásný květ.

V průběhu tance pracuje celé tělo, nejvíce však pánev a břicho. Tančením zlepšujete svou koordinaci, své držení těla, zpevňujete svalstvo, své bříško, hýždě i pánevní dno, posilujete svůj kardiovaskulární systém a protahujete páteř. Síla** orientálního tance** je tak mocná, že zmenšuje menstruační bolesti, stimuluje pohlavní orgány, upravuje funkci ženských pohlavních orgánů, zlepšuje náladu, pročišťuje organismus, urychluje metabolismus a je proto ideální pro všechny, které trápí štítná žláza, mají sedavou anebo stojatou práci, zadržují vodu a trápí je nadbytečné kilogramy.

Co si vzít na kurz orientálního tance

Pokud teprve začínáte, bohatě vám vystačí nějaké pohodlné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře a které vás nebude nikde tlačit ani řezat. Můžete přijít třeba v teplákách a tílku. Boty nepotřebujete. Jediným vhodným doplňkem je šátek s penízky, který vám pomáhá při učení správných pohybů. Na kurz si se sebou rozhodně vezměte ručník a neochucenou minerální vodu. V průběhu tance je potřeba se hojně zavoňovat, aby mohlo dojít k efektivnějšímu detoxikačnímu procesu.

Doporučujeme: ** **

  • Orientální tance - Vysočina Studio orientálních tanců, jež se řídí citátem slavného Alvina Aileye, amerického choreografa a zakladatele Amerického tanečního divadla, nesoucí jeho jméno : " Tanec je pro každého. Věřím, že tanec vychází z člověka a vždy se zase k lidem vrací." Studio také nabízí možnost individuální výuky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10177 (vitejdoma.cz/rodina#9820)


Přidat komentář