Krize v partnerství

Mladí lidé řeší tyto problémy nejčastěji. Jsou s partnerem rok a poté si uvědomí, že už s ním být nechtějí Je to bohužel jakýsi trend dnešní doby, který se zakládá na myšlence tzv. stereotypu.

Krize mezi partnery

Jak vyřešit partnerskou krizi, aniž bychom museli vyřešit problémy tím nejhorším způsobem – rozchodem? Tuto otázku řeší mnoho párů. Výzkumy prokázaly, že nejvíce partnerských krizí a hádek je před obdobím prázdnin.

Nejčastější problémy mezi partnery

Mladí lidé řeší tyto problémy nejčastěji. Jsou s partnerem rok a poté si uvědomí, že už s ním být nechtějí Je to bohužel jakýsi trend dnešní doby, který se zakládá na myšlence tzv. stereotypu. Mnoho mladých lidí si myslí, že když si s partnerem nemají už tolik co říct jak na začátku, že je to špatné. Vztah nemůže být nikdy jako na začátku! Lidé se postupně poznávají a zažívají spolu mnoho dobrého, ale také špatného. Záleží pak pouze na nich, jak moc chtějí být se svým partnerem, musí se snažit vztah oživit. Co takhle vyzkoušet něco nového v sexu?

City se mění každý den

Lásku pociťujete jinak, když jste na svého partnera naštvaní, když vás mile překvapí, když se pohádáte, anebo když hrozí konec vztahu. Někteří lidé si teprve až před koncem vztahu uvědomí, jak jim na partnerovi záleží. A to už je někdy bohužel pozdě.

Problémy začínají se zbytečným stresem

Nejčastějším začátkem všech partnerských krizí bývají stresy. Mohou to být stresy způsobené ztrátou zaměstnání, rodinnými spory, nervozitou před zkouškami, zdravotními problémy a stresy vyvolané mnoha dalšími okolnostmi. Tyto problémy se odráží ve vztazích a záleží také hodně na povaze člověka, jak umí tyto problémy řešit.

Stereotypní život

Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale také stereotyp může vést k partnerským krizím. Když se svým partnerem budete dělat pořád to stejné, vztah vás určitě brzy omrzí. Měli byste se snažit mít vztah co nejpestřejší, abyste se jeden na druhého těšili a zároveň byli také napjatí, co nového vás čeká. Ideální je, když mají partneři společné zájmy (sport, kultura). Co takhle vyrazit na nějaký letní festival?

Jak vyřešit problém?

Nejhorší, co mohou partneři ve svém vztahu udělat, je řešit jeden a ten samý problém pořád dokola. Nejlepším řešením je si společně sednout a promluvit si o tom, co se jim na vztahu nelíbí, co touží změnit. Musí oba partneři chtít a mít snahu problém vyřešit, neutápět se v neustálých depresích z toho, že vztah není zrovna v této době ideální.

Jak z krize pryč?

Někdy se také stává, že jiskřička, která byla na začátku vztahu už vyprchává, ale i přesto svého partnera alespoň trochu miluje, ještě není pozdě vztah zachránit! Pro dobrý vztah musíme mít obrovskou dávku tolerance, ta je základem každého dobrého vztahu. A pokud tuto toleranci máme, jsme na dobré cestě, jak vztah zachránit.

Rady na zlepšení vztahu

  • uvědomit si, že také váš partner má také nějaké povinnosti, které musí splnit a nemůže být pořád jen s vámi
  • snažit se neřešit zbytečně stejné problémy pořád dokola
  • podnikat s partnerem společné výlety nebo sportovní aktivity, při kterých si oba odpočinete od všedních starostí 
  • říkat si, jak vám na druhém záleží – i když si někteří myslí, že tahle „fráze“ je nesmysl, mnoho lidí to podpoří a ujistí ve svých citech a mají šanci dál bojovat, aby se vztah zlepšil

    Láska a partnerské vztahy je jeden velký začarovaný kruh. Záleží pouze na partnerech, jak si umí vztah zařídit a hlavně svou životní lásku udržet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10055 (vitejdoma.cz/rodina#6402)


Přidat komentář