Kde najít partnera a seznámení

Kde najít partnera a seznámení. Na výběru prostředí, v němž jste se rozhodli hledat, pochopitelně závisí, na jaký typ lidí s největší pravděpodobností narazíte. Buďte pečliví ve výběru loviště a slaďte vyhlédnuté typy se svým cílem.

Kde najít partnera

Čím jsme starší, tím se nám hledá hůře. Přátele a milence si obvykle nacházíme mnohem snadněji v mládí, hlavně protože většina mladých lidí žije v různých společenstvích. Příležitostmi pro lásku je škola, kolej a místní kroužky přátel. Jenomže první lásky dlouho nevydrží. A ve chvíli, kdy jste na vztah zralí, tak se příjemná, pevná parta přátel rozuteče. To znamená, že čím jsme starší, tím hůře hledáme milence přirozeným, spontánním způsobem.
Kromě toho vždycky se najde pár neuvěřitelně plachých lidí, kteří sice touží po lásce, ale nejsou schopní přimět se k sociálnímu kontaktu nezbytnému k seznámení či ke schůzce.

Kde najít partnera a seznámení - najít svoji lásku

Jste-li v situaci, kdy hledáte lásku, ale nepotkáváte dost lidí – nebo ten správný typ lidí – uvažujte o možnosti najít si partnera cíleně. Musíte vyvinout vědomé úsilí a přemýšlet, kde potenciálního milence najít – uvědomte si však, že takové plánování ani v nejmenším nesnižuje kvalitu nového vztahu, pokud se vám podaří jej navázat.

Kde najít partnera a seznámení - kde potkáte nové lidi

Vhodným prostředím pro seznamování jsou večírky – setkávají se na nich lidé, které něco spojuje, takže mezi nimi můžete narazit na spřízněnou duši. Nemáte-li příležitost navštěvovat večírky, tak tu jsou restaurace a kluby. Zvykněte si zahajovat konverzaci, nechápejte však špatně, pokud někdo zrovna neprojeví zájem. Chce to několik pokusů, než ve vás ten druhý objeví „jedinečnou osobnost”, zejména v hlučném prostředí.

Kde najít partnera a seznámení - výběr prostředí

Na výběru prostředí, v němž jste se rozhodli hledat, pochopitelně závisí, na jaký typ lidí s největší pravděpodobností narazíte. Pokud například hodláte navštěvovat místní bary a hospody, pak se tam setkáte s lidmi, jejichž hlavním zájmem je chodit do hospody. Jestliže však navštěvujete společenské události konané ve vědecké instituci, potkáte tam intelektuálnější typy. Je proto rozumné chvíli popřemýšlet o tom, kdo by se k vám nejlépe hodil – hospody a kluby nejsou pro každého, takže možná najdete vhodnějšího partnera mezi lidmi, kteří mají podobné zájmy jako vy.

Kde najít partnera a seznámení - agentury, inzeráty a internet

Jestliže si nevíte rady, jak začít hledat partnera, nebo žijete daleko od města, může vám situaci značně usnadnit seznamovací agentura. Některé noviny či jiná periodika otiskují těmto agenturám inzerci a nabídka bývá poměrně pestrá, takže je z čeho vybírat. Zaměřte se na ně, abyste si mohli vybrat seznamku, která by vám nejvíc vyhovovala.

Inzertní rubriky

obsahují rovněž inzeráty od jednotlivců. Najdete je ve většině deníků, v místních novinách či specializovaných časopisech.

Seznámení na internetu

Přehršel seznamovacích agentur se nachází též na internetu. Najdete tam spousty sexuálních služeb, ale též nabídky od mužů a žen, kteří chtějí zkrátit seznamovací proces. Mějte však na paměti, že skutečná osoba, s níž „chodíte”, může být úplně někdo jiný než ta, za níž se vydává.

Jak tříbit schopnost konverzace

Některým lidem nedělá sebemenší potíže komunikovat a dokážou partnera oslnit svými úžasnými vyjadřovacími schopnostmi. Psychologové se obecně shodují, že jedinec, který projevuje zájem kladením otázek, pozorným nasloucháním odpovědí, poskytováním zpětné vazby a vyjadřováním obav, je v navazování nových vztahů nejúspěšnější.

Jste nesmělí?

Jste-li nesmělí nebo neumíte moc komunikovat, můžete s dobrým přítelem pomocí několika jednoduchých technik schopnost konverzovat cvičit. Budiž vám vzpruhou skutečnost, že i velmi stydliví lidé se dokážou naučit vypořádat se s úskalími seznamování.

Empatii můžete rozvíjet

tak, že si při rozhovoru představíte sami sebe na místě toho druhého a soustředíte se spíš na to, co si myslí on, než své pocity.

Kde najít partnera a seznámení - rady jak randit

Když s někým začínáte chodit, je nanejvýš důležité cítit se po tělesné a emoční stránce bezpečně, proto si vštěpte několik základních pravidel:

  • Buďte pečliví ve výběru loviště a slaďte vyhlédnuté typy se svým cílem, zejména hledáte-li zralého partnera a dlouhodobý vztah.
  • Nejlepším dojmem můžete zapůsobit pouze tehdy, cítíte-li se příjemně, proto se snažte seznamovat se na místě, kde se cítíte uvolnění.
  • Z bezpečnostních důvodů nedávejte adresu někomu, koho neznáte, dbejte, abyste se na konci večera dostali bezpečně domů, a řekněte známým, kam jdete. Nebo pro začátek můžete vyrazit s kamarádkou či kamarádem.
  • Dejte pozor, abyste na schůzce pouze nehovořili, ale taky poslouchali. Chcete-li se někomu zalíbit, jsou velmi důležité konverzační schopnosti a empatie. Nezapomeňte klást otázky, jimiž dáte najevo, že chcete vědět víc.
  • S ničím nepospíchejte a ctěte zlaté pravidlo: pokud vám není něco příjemné, tak to nedělejte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9954 (vitejdoma.cz/rodina#5203)


Přidat komentář