Karavany a obytná auta

Pokud při své dovolené preferujete volnost pohybu, nejste rádi vázáni k jednomu místu a chcete mít své věci pod dohledem, zamyslete se nad možností cestovat karavanem či obytným vozem.

Cestování se stává v posledních letech čím dál populárnější a vyhledávanější aktivitou. Lidská touha poznávat a objevovat je nezastavitelná. Aby jste si cestu co nejvíce užili, nezáleží ani tolik na tom, kam jedete, jaká je vaše destinace, ale především na tom s kým cestu trávíte a jak si ji užijete. Není přeci nutné cestu jen „přetrpět“, než dorazíte na požadované místo. Je možné si ji užít v pohodlí.

Pokud chcete „zabít 2 mouchy jednou ranou“ a vyřešit jak přepravu tak ** ubytování** najednou, měli byste zvážit výhody, které nabízí karavany a obytné vozy. Nezáleží na tom, jestli chcete dovolenou strávit někde v zahraničí či zůstat doma a vychutnávat krásy naší země. Tyto vozy jsou ideálním řešením pro poznávací zájezdy, kdy potřebujete být rychle mobilní, jako alternativa zájezdů s ubytováním v kempech podobně. Vždy budete mít jistotu, že máte všechny své věci s sebou a nebudete kvůli ubytování vázáni pouze k jednomu místu.

Jak karavany tak i obytná auta mají svá specifika. Při plánování cesty nebo** dovolené** je tudíž zapotřebí si ujasnit několik zásadních faktů, které nám následně napoví při výběru správného vozu. V první řadě je třeba znát počet cestujících, což má vliv na potřebnou velikost vozu. Jistě není příjemné, když se při cestě musíte mačkat. Každý z nás potřebuje svůj vlastní prostor a to je třeba respektovat i při cestování. Dalším důležitým aspektem jsou požadavky na vybavení. Na trhu najdeme vozy od nejzákladnějších s velmi slabou výbavou až po luxusní s výbavou více než nadstandardní.

Hlavní rozdíly mezi karavanem a obytným autem

A jaké jsou vlastně základní rozdíly mezi obytným autem a karavanem? Karavan je vlastně obytný přívěs, který lze od „tažného“ vozu kdykoli oddělit. Je tedy nutné mít na cestu vlastní anebo vypůjčený vůz. Pokud tedy budete chtít karavan někde ponechat a vyjet si bez něj, není to žádný problém. Karavany, přestože bývají prostornější, jsou také o něco levnějším řešením, ať už si je kupujete nebo jen půjčujete. Jsou proto ideálním řešením pro početnější rodiny. Z toho vyplývá, že u obytných vozů odpadá problém se zajištěním „tažného“ vozu a proto je také poměrně dražší variantou.

Pokud si nechcete obytný vůz či karavan z jakéhokoli důvodu kupovat nastálo nebo si chcete před koupí jen vyzkoušet „jaké to je“, pak není nic snadnějšího než navštívit některou z řady půjčoven u nás nebo v zahraničí a vybrat si z jejich nabídky. Pravdou je, že ani zapůjčení karavanu či obytného auta není nejlevnější záležitostí, ovšem v porovnání s cenami ubytování to jistě nebude zase až tak velký problém.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10181 (vitejdoma.cz/rodina#9867)


Přidat komentář