Jsem či nejsem těhotná?

Na většině těhotenských testů se udává přesnost mezi 97 – 99%. Může být ovšem ovlivněna mnoha faktory. Pokud Vám výsledek těhotenského testu vyjde negativně, zopakujte ho ještě po několika dnech.

Princip testů

Těhotenské testy jsou založeny na stejném principu, kterým je zjištění, zda se v moči nebo krvi objevuje tzv. těhotenský hormon vyskytující se pouze u těhotných žen.

Zakoupení

Těhotenský test je možné zakoupit v lékárnách a drogeriích nebo Vám ho provede na požádání gynekolog.

Přesnost

Na většině těhotenských testů se udává přesnost mezi 97 – 99%. Může být ovšem ovlivněna mnoha faktory (správné používání, doba použitelnosti aj.). Pokud Vám výsledek těhotenského testu vyjde negativně, zopakujte ho ještě po několika dnech.

Kdy ho použít

V případě, že těhotenský test použijete velmi brzy po početí, tedy v době, kdy ještě nemáte dostatek těhotenského hormonu, test těhotenství nerozpozná. Citlivé testy těhotenství určí již po šesti dnech po početí nebo první den vynechání menstruace.

Co ovlivňuje výsledek?

Výsledky těhotenských testů by mohly ovlivnit pouze léky, které obsahují těhotenský hormon. Tyto léky se užívají především při léčbě neplodnosti. Alkohol a drogy výsledky těhotenského testu nijak neovlivňují, ale jestliže se pokoušíte otěhotnět, žádnou z těchto látek byste určitě užívat neměla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10096 (vitejdoma.cz/rodina#7085)


Přidat komentář