Jaký typ máte barev?

Už vám někdo řekl, že vám určité oblečení nesluší? Určitě jste si to stejně jako každý jiný museli vyslechnout snad tisíckrát. Minimálně od maminky. Zkuste teď zapomenout na černou a bílou, to není řešení.

Většina mužů trpí

Je dokázáno, že většina mužů trpí určitou formou barvosleposti, která způsobuje, že nevnímají jemné odstíny. Pak proč naříkáte, co že to vaše drahá polovička „mele” o modrozelené a tlumeně žlutozelené? Proč byste se vůbec měli zabývat barvami?

Pár tipů pro zjednodušení výběru

Pak na sobě máte správně zvolené barvy. Mohli byste si myslet, že pak nemusíte číst tento článek, nicméně se budu snažit vám dodat pár tipů, které vám pomůžou při zjednodušení výběru. O barevné typologii se dočtete i zde...

Nesluší Vám oblečení

Už vám někdo řekl, že vám určité oblečení nesluší? Určitě jste si to stejně jako každý jiný museli vyslechnout snad tisíckrát. Minimálně od maminky. Zkuste teď zapomenout na černou a bílou, to není řešení. Postavte se před zrcadlo a v denním světle se podívejte na své vypracované tělo (tím či oním způsobem). Samozřejmě bez oblečení. Teď už můžete zkoumat svůj celkový dojem z kombinace jak barvy vlasů, tak očí a odstínu pleti či pokožky. Přijde vám to moc složité? S naším rozdělením barev to bez problémů zvládnete.

Jak barvy na sobě rozlišit?

Podržte se, ale je jich šest. Alespoň v nejjednodušší typologii, kterou se budeme zabývat my. Abych je vyjmenoval, můžete být typ pro světlé barvy, syté barvy, teplé barvy (podotýkám, že toto dělení nemá nic společného s homosexualitou), studené barvy a tlumené barvy či naopak jasné barvy. Zajímají vás módní novinky pro muže?

Rozlišení barev u oblečení

Vždy a všude. My se zmíníme pouze o bundách, blejzrech a kalhotách, něco o brýlých najdete zde, na běžné nošení pro další informace už si najděte dostupnou literaturu, nebo navštivte přímo salon, zaměřený na tuto problematiku.

Světlá barva pro muže

Jde o muže, kteří jsou opravdu světlí. Mají blonďaté, plavé či bílé vlasy, často modré nebo zelené oči a hlavně světlou pleť. Pokud vypadáte jako krokodýl Dundee (Paul Hogan), tak vězte, že byste si měli především dávat pozor na ostré barvy jako černá a bílá. V jedné budete vypadat jako do rakve a v druhé nebudou lidé vědět, kde končí košile a začínáte vy.

 • Světlá barevná typologie a běžné oblečení

  Ideální je jednobarevné provedení, ale někdy vypadá dobře i kombinace s vetkanou jinou barvou. Konkrétně hnědobéžová, světlá námořnická modř, střední modř, střední uhlová a denimová.

 • Světlá barevná typologie a známé osobnosti

  Paul Hogan, Jason Donovan, Clive Anderson

Teplá barva je vhodná pro muže

Když jsme mluvili o tom, že světlé typy mohou vypadat v černém obleku jako smrtky, zde to platí dvojnásob. Máte tak bílou pleť, až je skoro průhledná? Vlasy se zlatavým či lehce zrzavým odstínem? Hnědé či modré oči? Našli jste se.

 • Teplá barevná typologie a běžné oblečení

  Vyzkoušejte jak jednobarevné oblečení, tak kombinované s jinou barvou vaší typologie. Mezi ty patří velbloudí hněď, nefritová, kovově modrá, světlá námořnická modř, lilková zeleň zlatohnědá a bronzová.

 • Teplá barevná typologie a známé osobnosti

  Boris Becker, princ Philip, Kenneth Branagh

Studená barva pro muže

Pamatujete ještě Billa Clintona? Toho, co vyzkoušel v posteli skoro každou pěknější ženu v Americe? Pokud se mu podobáte po barevné stránce (na sexuální nezáleží), což znamená že máte šedé vlasy, modrošedé oči a béžovou barvu pleti, pak jste doma. Také vám budou následující barvy slušet, pokud máte hnědé vlasy.

 • Studená barevná typologie a běžné oblečení

  Bude vám slušet většina modrých odstínů, také tmavozelená a podržte se - kakaová.

 • Studená barevná typologie a známé osobnosti

  Bill Clinton, John Major a Paul Newman

Jasná barva pro muže

Chtěli jste někdy hrát tenis? Tak dobře jako hrával André Agassi? To asi už nedoženete, ale pokud stejně jako on máte ve svém přirozeném repertoáru spoustu barevných kontrastů, jste typ pro jasné barvy. Takoví muži mají tmavé či šedé vlasy, zářící oči (modré či zelené) a střední až světlou pleť.

 • Studená barevná typologie a běžné oblečení

  Potřebujete něco, co bude razit. Černá, tmavomodrá, uhlově hnědá i bílá.

 • Studená barevná typologie a známé osobnosti

  André Agassi, Timothy Dalton, Michael Douglas

Tlumená barva pro muže

Muži tohoto typu jsou v barevných tónech někde uprostřed. Barva vlasů je taková „o ničem”. Barva pleti je také přibližně uprostřed. U očí si nejste jistí, jestli jsou vlastně zelené, modré, šedé či lehce hnědé. Vždy jde o určitou kombinaci.

 • Tlumená barevná typologie a běžné oblečení

  Úlety nejsou pro vás. Nebudou se k vám tak hodit. Spíše než na černou tak vsaďte na světlou námořnickou modř, kávovou, nefritovou zeleň, šedozelenou či cínovou.

 • Tlumená barevná typologie a známé osobnosti

  Eric Clapton, Mick Jagger (ten černou rád, ale nesedí mu)

Sytá barva pro muže

Nemůžu si pomoct, ale pro mě byl vždycky prototypem tvrdého chlapa Sylvester Stallone. Když si to vykračoval v černém obleku s bílým tričkem či košilí, jenom jsem záviděl, jak neuvěřitelně drsně vypadá. Bohužel nejsem typ, kterému by tento druh oblékání slušel. Ale vy třeba ano. Máte tmavé vlasy? I tmavě hnědé. Oči v odstínu hnědé a tmavší či jinak zajímavou pleť, třeba snědou nebo olivovou? Tiše závidím.

 • Sytá barevná typologie a běžné oblečení

  Potřebujete zdůraznit svou sílu. Černá, obzvláště v kombinaci s bílou. Olivová. Sytá námořnická modř. Mahagon.

 • Sytá barevná typologie a známé osobnosti

  Sylvester Stallone, Julio Iglesisas či Magic Johnson

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10170 (vitejdoma.cz/rodina#8522)


Přidat komentář