Jaký motocykl si vybrat

Slovo cruiser znamená v češtině křižník, což je nejvystižnější výraz pro tento styl motocyklu. Stavba rámu je nízká a dlouhá, posazena na velkých kolech, které jsou ukryty v hlubokých blatnících.

Doporučujeme :

  • Exkluzivní tříkolky Brno - Najdete zde 8 základních typů motorových tříkolek. Možnost individuální modifikace dle přání zákazníka**. Velké množství doplňků**, výběr barvy karoserie a potahů. Pan Urban se mimo motorové tříkolky** specializuje i na přívěsy Excalibur**. S Excaliburem Carrier dopravíte a uskladníte cenné vybavení a dopravované zboží suché, bez problémů a bezpečně.

Chopper

Hlavním znakem motocyklu chopper je viditelně podkopnutá přední vidlice, která má na konci umístěné přední kolo. To je zpravidla znatelně větší, než kolo zadní. Pokud by kola byla umístěna naopak (větší kolo by bylo vzadu), hovoří se o galusce, kterou shora zakrývá jen lehký blatník.

 

Chopper má velmi malou nádrž, malé přední světlo a zajímavě řešenou přístrojovou desku, nad kterou se tyčí řídítka. Sedlo choppera je pohodlné, stupňovité s opěrkou, díky které má jezdec (i spolujezdec) pohodlí za každé situace.

Cruiser

Slovo cruiser znamená v češtině křižník, což je nejvystižnější výraz pro tento styl motocyklu. Stavba rámu je nízká a dlouhá, posazena na velkých kolech, které jsou ukryty v hlubokých blatnících. Nádrž je zavěšená přes horní část rámu a většinou obsahuje kapličku s přístrojovou.

Cruiser má řidítka spíše rovná, lehce přihnutá k jezdci. Sedlo jezdce je umístěno hodně nízko nad zemí. Víc jak polovina cruiserů má místo klasických stupaček velmi pohodlné pedály.

Custom

Každý, kdo se zajímá alespoň trochu o motorky, jistě se setká se stroji, které by se hodily do výše popsaných chopperů, ale některé jeho rysy souhlasí i s cruisery. V takovém případě se mluví o stylu custom, který si přivlastnil, a to vyváženě, z každé ze dvou z výše popsaných kategorií určitou část.

 

Typickým představitelem stylu custom je Honda – Shadov VT 600 nebo Yamaha – Drag Star 1100.

Powercruiser

Svým rozvržením vychází powercruiser z motorky custom, ale stavba rámu je volená tak, aby co nejvíce vyhověla sportovnímu stylu jízdy. Typickým znakem powercruiseru jsou kola obutá do sportovních pneumatik a v neposlední řadě motor, u kterého je kladen důraz hlavně na výkon. Zkrátka, kdo má rád sportovní jízdu, volí tento typ motorky.

Megacruiser

U megacruiseru si můžete všimnout typických rysů stylu cruiser. Ovšem podvozek tohoto motocyklu dovoluje větší náklony a i ostatní detaily jsou vybroušeny pro sportovnější jízdu. Příkladem tohoto stylu motocyklu je Kawasaki Vulcan 2000.

Doporučujeme :

  • Exkluzivní tříkolky Brno - Najdete zde 8 základních typů motorových tříkolek. Možnost individuální modifikace dle přání zákazníka**. Velké množství doplňků**, výběr barvy karoserie a potahů. Pan Urban se mimo motorové tříkolky** specializuje i na přívěsy Excalibur**. S Excaliburem Carrier dopravíte a uskladníte cenné vybavení a dopravované zboží suché, bez problémů a bezpečně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10143 (vitejdoma.cz/rodina#8193)


Přidat komentář