Jak uchránit majetek před zloději

Pokud jste majitelem bytu či domu určitě se vyplatí vyčíslit svou hodnotu movitých věcí a sjednat si pojištění domácnosti. Výše pojistného by se měla odvíjet od skutečné hodnoty movitých věcí.

Zlodějské dny během prázdnin

Nejen během dovolených mají zlodějové své žně. Jejich důmyslné pozorování bytových jednotek a domů si vyžaduje se vzrůstající úrovní domácností větší zabezpečení.

Správná a vhodná pojistka

Pokud jste majitelem bytu či domu určitě se vyplatí vyčíslit svou hodnotu movitých věcí a sjednat si pojištění domácnosti. Výše pojistného by se měla odvíjet od skutečné hodnoty movitých věcí. Dále je ovlivněna rozsahem pojištěných rizik, lokalitou, kde se nemovitost nachází, mírou zabezpečení domácnosti apod.

Minimální zabezpečení nemovitosti

Pokud si sjednáte pojištění domácnosti bude od vás pojišťovna vyžadovat určité minimální zabezpečení nemovitosti. Ani pokud si žádné pojištění nesjednáte určitě oceníte pocit jistého bezpečí, které vám zajišťuje kvalitní zabezpečení. Na trhu je řada firem, které vám zhotoví speciální bezpečnostní dveře (i s elektronickým zabezpečovacím zařízením), vyplní zárubně dveří betonem, nainstalují bezpečnostní systémy, namontují rolety na okna apod. Pokud máte na dveřích obyčejný zámek nemůžete očekávat, že vaše domácnost bude v bezpečí.

Řád a pravidla

Sjednáte-li si pojištění domácnosti a navíc jste udělali maximum pro vaše zabezpečení domácnosti – můžete klidněji spát. Nicméně pokud budete delší dobu nepřítomni, vyplatí se dodržovat určitá pravidla, která zloděje může klamat.

Jak se ochránit před zloději

  • Při odchodu zamykejte všechny zámky, zkontrolujte zda jste zavřeli všechny okna a dveře.
  • Pořiďte si kvalitní bezpečnostní dveře s vysoce kvalitním bezpečnostním zámkem.
  • Pokud bydlíte v přízemí, vyplatí se nainstalovat si na balkóny, případně i do oken okrasné mříže nebo spolehlivé zavírání oken.
  • Cennosti a šperky nenechávejte doma. V případě delší nepřítomnosti si můžete pronajmout trezor v bance.
  • Požádejte svou rodinu nebo známé, aby vám v případě dlouhodobější nepřítomnosti vybírali poštu, kontrolovali byt, větrali.
  • Nezatahujte rolety – upozorní na vaši nepřítomnost.
  • Schovávejte doklady od drahé elektroniky. V případě krádeže je možné dohledání pomocí výrobního čísla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10012 (vitejdoma.cz/rodina#6027)


Přidat komentář