Jak se starat o kudrnaté vlasy

Další složkou, která určuje jeho vlastnosti, je keratin (vlasová bílkovina). Kořínky rovných vlasů tvoří stejné množství keratinu po celém vlasovém váčku, zatímco u kudrnatých vlasů je jeho množství nerovnoměrné.

Typy vlasů na světě

  • Vlasy afrického typu

    Nejkudrnatější vlasy nosí černoši, jedná se o vlasy afrického typu. Průřez takto kudrnatého vlasu má tvar ledviny.

  • Vlasy evropského typu

    Vlasy, které jsou přirozeně kudrnaté či vlnité se řadí do skupiny tzv. evropského typu. Průřez takového vlasu tvoří ovál.

Látka zvaná keratin

Další složkou, která určuje jeho vlastnosti, je keratin (vlasová bílkovina). Kořínky rovných vlasů tvoří stejné množství keratinu po celém vlasovém váčku, zatímco u kudrnatých vlasů je jeho množství nerovnoměrné. To znamená, že chvíli se vytváří vpravo, chvíli zase vlevo, což způsobuje, že vlas roste nejdříve jedním a pak druhým směrem.

Péče o kudrnaté vlasy

  Kudrnaté vlasy mají oproti jiným typům vlasů největší tendenci se vysušovat. Špatná péče o takovéto vlasy má pak za následky kroutící se konečky po celé hlavě. Toužíte-li, aby Vaše kudrny byly pravidelné a krásně rámovaly Váš obličej, je zapotřebí kvalitní vlasovou péči. V koupelně by neměl chybět zvláčňující krémový šampón, který vlasy nevysušuje. Kudrny si také vyžadují kvalitní kondicionér a masky. Zapomeňte ovšem na přípravky na bázi alkoholu, ty Vašim kudrnatým vlasům jen uškodí.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10085 (vitejdoma.cz/rodina#6992)


Přidat komentář