Jak probíhá test otcovství

Určení otcovství je dnes opravdu hračkou. Pryč jsou doby, kdy se tyto testy dělaly pouze z krve - třeba na jediném místě republiky. Dnes je postup podstatně jednodušší...

Test otcovství

Určení otcovství je dnes opravdu hračkou. Pryč jsou doby, kdy se tyto testy dělaly pouze z krve - třeba na jediném místě republiky. Dnes je postup podstatně jednodušší. Černou stránkou těchto testů je fakt, že ověřování je zatěžkávací zkouškou pro soudržnost mnoha rodin. Jednoduché testy otcovství, které jsou i v České republice běžně k dostání v lékárnách mohou způsobit nevratné problémy ve vztahu.

Podrobnější informace - test otcovství - určení otcovství naleznete zde.

Průběh testu otcovství

Anonymně a regulérně může každý zjistit, zda přírůstek do rodiny pochází z jeho krve jednoduchou zkouškou. Stačí na dva tampony nanést sliny otce a dítěte, odeslat a počkat si na výsledek, který vyřkne pravdu. Podobné testy bylo sice možné podstoupit už dříve, nebyly však tak diskrétní – tyto testy zaručují naprostou anonymitu tazatelů.

Zkoušky otcovství ale zdaleka nejsou určeny jen mužům. Zhruba polovinu testů používají právě ženy, které si nejsou jisté otcovstvím.

Anonymita testu otcovství

U anonymního testu není nikým zkoumána identita žadatele o vyšetření, ani identita vzorků, které odešle. Žadatel nemusí přijít do kontaktu s nikým, kdo vyšetření provádí. Vzorky jsou zpracovávány pod čísly, takže ani pracovníci laboratoře neznají identitu žadatele. Výsledky DNA testů se rozesílají poštou.

Rizika

Určení otcovství je velmi intimní a zásadní záležitostí, která může hodně pozměnit vztahy ve vaší rodině. Psychologové před těmito hrátkami varují. Proto nečeřte hladinu vašich rodinných vod, pokud to není bezpodmínečně nutné.

Jak udělat muže štastným?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10061 (vitejdoma.cz/rodina#6534)


Diskuze a zkušenosti

Vanilka | 10.03.2015 15:43
Ne tak úplný článek Tady je popsán tzv. "domácí test DNA", který je ale třeba u soudu neprůkazný. Objednáte si sadu na odběr DNA, nebo využijete, co doma máte, ale určitě nejde jen o SLINY. Potřeba jsou BUŇKY, tedy vytřít tvář zevnitř. U těchto domácích jetaké možnost zaslat nestandartní vzorky, třeba nedopalky a žvýkačky, ale to už je dražší a tak všechno podstatné přečtete na stránkách těchto laborek...

Anonym | 27.09.2017 02:57
dítě má už 7měs.a soud stále otálí s testy otcovství,matka si je dobře vědoma,kdo je otcem dítěte,ale z její strany jde o mstu,existují dopisy otci,že je dítě jeho,na fb také uvádí,že je otcem dítěte,už nevím co udělat,soud nic stále nepodniká ,poradí mi někdo?

Alexandra | 27.09.2017 03:06
dítě je zatím u prof.pěstounů,babička i otec bojuje o dítě,babička už vychovává od miminka prvního syna otce osmnáct let a velmi dobře jako pěstoun...pomožte prosím někdo.Babička se tehdy dohodla s matkou dítěte,že si vezme narozené miminko do vlastní péče jako pěstoun a ona s tím souhlasila,že bude o malého stejně dobře postaráno ,jako o jeho staršího bratra,tak babička zařídila kompletně dětský pokojík,výbavičku,kočárek,,přebal.stůl,veškeré vybavení pro miminko,dudlíky,lahvičky,hračky atd...poté matka změnila své rozhodnutí ,že bude u babičky v péči,zablokovala ji na fb,ale vnuk studuje na pc a tak má vše stáhnuté,veškerá její konverzace,kde uvádí ,kdo je otec dítěte.Je to smutné,když se jedná o tak malé miminko a soudy k tomu přistupují lhostejně....babička už rovněž je rozhodnutá dát to do tv Nova


Přidat komentář