Dovolená a neustále vedro

Musíte-li trávit delší čas v neklimatizované místnosti, autobuse či autě, vezměte si s sebou termosku s kousky ledu. Kdykoliv je to možné (při pocitu horka) přejíždějte termoskou po zátylku, kolem zápěstí a v podkolenních jamkách.

Ochlazujte postupně Vaše tělo

Při extrémním horku vám pomůže následující tip. Asi na 5 minut ponořte lokty do chladné až ledové vody. Chcete-li přidat na chladícím efektu, dejte si chladnou koupel nohou. Pokud jste v práci, použijte na nohy chladivý gel. Vyzkoušet můžete různé minerální spreje na pokožku nebo spreje s mentolem sloužící i k dezinfekci nohou.

Sprchování či koupel

Musíte-li trávit delší čas v neklimatizované místnosti, autobuse či autě, vezměte si s sebou termosku s kousky ledu. Kdykoliv je to možné (při pocitu horka) přejíždějte termoskou po zátylku, kolem zápěstí a v podkolenních jamkách. Po návratu domů si dejte chladnější sprchu nebo koupel (výše vody by neměla přesáhnout kotníky).

Sprchování či koupel ukončete ochlazením pokožky hlavy a ukončete celé ochlazování masáží.

Pozor i na obličej

Výborná je minerálka v rozprašovači. Efekt poznáte ihned a můžete ji použít i přes nalíčení (make-up zůstane nedotčen). Minerálku ve spreji koupíte v parfumeriích a drogeriích. Na letní dny je jako stvořená. Hned se budete cítit lépe.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10072 (vitejdoma.cz/rodina#6721)


Přidat komentář