Dovolená

U dovolené v ČR je samozřejmě vzhledem k nižším cenám i menší rozdíl ceny u tzv. last minute zájezdů. Ale i tak mohou vaše náklady klesnout až o polovinu. Vždy je potřeba porovnávat kvalitu ubytování, termín zájezdu a co vše je v ceně zájezdu.

Kam vyrazit

Investice do nákupu rodinné dovolené se může díky opravdu rozsáhlé nabídce a možnostem téměř bez limitu pohybovat od tisícovek až do milionu korun. Není výjimkou, že za stejný pobyt v jednom hotelu můžete zaplatit až několikanásobně vyšší cenu, pokud dáváte přednost jistotě a nakupujete dovolenou hodně dopředu.

Zvolená destinace

Výběr místa pobytu je prvním krokem. Teprve v tomto okamžiku můžete porovnávat ceny různých cestovek a výhodných nabídek. Rozdíl mezi původní a doprodejovou cenou roste s blížícím se dnem odjezdu a v absolutních částkách můžete ušetřit nejvíc na exotických zájezdech leteckou dopravou.

U nás doma či zahranice

U dovolené v ČR je samozřejmě vzhledem k nižším cenám i menší rozdíl ceny u tzv. last minute zájezdů. Ale i tak mohou vaše náklady klesnout až o polovinu. Vždy je potřeba porovnávat kvalitu ubytování, termín zájezdu a co vše je v ceně zájezdu (zda se nevyskytují tzv. skryté náklady).

Nutnosti, bez kterých se neobejdete

Mezi skryté náklady, které často nejsou v ceně zájezdů, patří letištní poplatky, připojištění nebo tzv. bakšišné, které je v některých destinacích nutností. V případě pobytů all inclusive si dejte pozor na rozsah služeb, často nejsou zahrnuty všechny druhy nápojů a zpravidla za alkoholické nápoje musíte platit.

Nákup zájezdu

Ke konci sezony přicházejí ke slovu nákupy tzv. last minute. Většina z vás, kteří nevydrželi čekat, zaplatila více, než ti, kteří nakoupili zájezd last minute. Včasný nákup je rozhodně sázkou na jistotu a pokud jde o výběr z last minute zájezdů, buďte opatrní. Finančně se vám výběr z last minute určitě vyplatí, ale služby často nejsou tak špičkové, protože jste prostě "méně platící" zákazníci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10114 (vitejdoma.cz/rodina#7487)


Přidat komentář