Dětinské chování u mužů

Vztah je úžasná věc právě proto, že muž a žena jsou dvě tak odlišné bytosti. Uvědomte si, jak je okouzlující, když se váš partner při sebemenším škrábnutí změní v bezmocného pacienta.

Stále jako malé dítě

V hloubi jeho duše dřímá neposedný školák. Někdy se vám jeho uličnické chování líbí – dokonce vás vzrušuje, jindy však nemůžete vystát jeho nekonečné vysedávání u PC her nebo poletování po bytě s míčem v ruce.

 • Dítě si základy svého pozdějšího chování zafixuje již ve čtyřech letech. Během času se hračky mění, ale muži se chovají stále podle starého vzoru, kdy celý večer proseděli nad autodráhou.

Omluva je nepřípustná

 • Pokud partnerovi dělá problém omlouvání, přestože chyba vznikla na jeho straně, je v tom skrytá touha po vítězství. Není důležité, jestli jde o to, který film si právě pustíte nebo o vaši budoucnost.
 • Muž je schopen dlouhý čas strádat jen proto, aby nemusel přiznat chybu – prohru. Nebojte se, dobře si všechno uvědomuje. U některých mužů jsou však slova nepřípustným řešením. Pokud vybere jakýkoli jiný způsob omluvy, vše je v pořádku.

Soustředění na jednu věc

 • Jestliže vy můžete při vaření číst knížku, poslouchat rádio a natáčet si vlasy, nečekejte, že tak tomu bude i u vašeho přítele. Mužský mozek funguje trochu jinak.
 • Muži se umí plně soustředit na jednu věc. Pokud právě opravuje auto, nenuťte ho prohlížet si vaše nové šaty.

Pohled muže do společnosti

 • Zájem Vašeho přítele o společnost neznamená, že Vás nemá rád. Důvěrné rozhovory při svíčkách nepotřebuje tak často jako vy.
 • Dělejte kompromisy.

"Chlapácké" výrazy

 • Většina mužů volí slova méně citlivě než ženy. Mezi kamarády často používají výrazy, které před Vámi polykají. Nechápou je jako nadávky. Vytáčí Vás větami typu: "Mám tě rád, ty okurko"?
 • Nebuďte vytočená, vyjadřuje tak svůj důvěrný vztah k vám způsobem, který je rpo něj přirozený.

Sklon k majetnictví - "Co je moje, to je moje."

 • Za přehnanými obavami mužů o jejich věci stojí sklon k majetnictví. Muži si své teritorium hlídají a do svých věcí nikoho nepouští.

 • Nechte tedy jeho věci být, přestože leží na místě, kde má stát váza s květinami. Jeho majetnické sklony si neberte osobně.

  Přestože byste někdy ráda dala svému přerostlému dítěti pár na holou, neukvapujte se. Vztah je úžasná věc právě proto, že muž a žena jsou dvě tak odlišné bytosti. Uvědomte si, jak je okouzlující, když se váš partner při sebemenším škrábnutí změní v bezmocného pacienta. Užívejte si jeho klukovskou radost když zjistí, že vaše nová podprsenka se rozepíná zepředu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10082 (vitejdoma.cz/rodina#6944)


Přidat komentář