Dbejte o sebe!

Vysušená pokožka pleti nevypadá příliš sexy a na nové image vám nepřidá. Navíc je jejím výsledkem předčasné stárnutí pleti. Úkolem hydratačních krému je dodávat vaší pleti dostatek vlhkosti.

Dokonalost ve tváři

Žádná tvář není stejná, a už vůbec ne tvář mužů. Kromě toho, že příroda někomu nadělila více krásy a jinému méně, jsou i rozdílné typy pleti. To jaký je ten váš typ, si můžete jednoduše zjistit sami pomocí tzv. T-zóny (oblast čela, nosu a brady).

Bude-li vaše T-zóna na konci dne jen lehce mastná, můžete si gratulovat, jelikož vaše pleť je normální. Pokud vaše pleť vypadá jako vyschlý pomeranč, pak je vaše pleť suchá. Naopak, jestliže se leskne a je plná černých teček, rozšířených a zanícených pórů, je mastná.

Asi si říkáte, k čemu je dobré to vědět. To zjistíte sami, až si pro sebe budete vybírat pleťové přípravky pro svou novou image.

Čištění pomocí tonika

Když už máte tvář umytou, přichází na řadu čištění pomocí tonika. Cílem tohoto čištění, je vaši pleť dezinfikovat, odstranit všechny zbytky čistícího gelu či holící pěny. Použít můžete také adstringentní přípravek, je to totéž co tonikum, ale obvykle obsahuje vyšší procento alkoholu a je vhodnější pro mastnou pleť. Tonika jsou jemnější, což znamená, vhodnější pro pleť citlivou.

Pleťový peeling

Pleťovým peelingem docílíte toho, aby vaše pleť byla hladká. V podstatě se jedná o pleťové mléko s obsahem hrubých částic. Pleťový peeling se používá na důkladné a hloubkové čištění pleti. Vaše pleť bude po vyčištění svěží a hebká. a k odstranění odumřelých buněk

Pleťový peeling rozhodně nepoužívejte po holení!

Prevence proti vysušené pokožce

Vysušená pokožka pleti nevypadá příliš sexy a na nové image vám nepřidá. Navíc je jejím výsledkem předčasné stárnutí pleti. Úkolem hydratačních krému je dodávat vaší pleti dostatek vlhkosti.

Jak se má čistit obličej

  • Úkol č. 1 – mytí pleti

Mírně si namočte obličej a naneste na něj čistící gel. Důkladně krouživými pohyby proveďte masáž po celé m obličeji. Nakonec gel smyjte.

  • Úkol č. 2 – čištění pleti

Na pleťový tampón naneste tonikum nebo adstringentní přípravek. Čištění pleti provádějte směrem od T-zóny a soustřeďte se zejména na ni. Poté tvář opět omyjte.

  • Úkol č. 3 – hydratace pleti

Tvář jemně vysušte ručníkem. Rozetřete po ni hydratační přípravek a nechte působit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10145 (vitejdoma.cz/rodina#8252)


Přidat komentář