Barevná typologie

Ve špatně zvolených barvách vypadáte unaveně, bez energie a působíte nesympaticky. Jen v barvách svého barevného typu zazáříte a případné chyby na kráse se zhodnotí na individuální zvláštnosti.

Víte, jaké barvy Vám sluší?

Barevná typologie vám napoví, jaké barvy vám nejlépe sluší, v jakých odstínech nejlépe vynikne vaše pleť. S pomocí barevné typologie naleznete ten pravý styl právě pro vás. Napoví vám s líčením, střihem a barvou vlasů, celkovou vizáží a stylem, s oblékáním a doplňky přesně pro váš barevný typ (dosáhnutí celkové harmonie). Chcete se cítit sebejistě a dobře? Potom je barevná typologie tou správnou cestou.

 • Jaký jste barevný typ?

  Zkušený barevný typolog podle svých metod (barevné karty či šály) určí paletu barev, která vám bude šitá na míru. Barevný typ pozná spolehlivě jedině barevná typoložka, a to zkouškou před zrcadlem za denního světla nebo při umělém osvětlení (speciální zářivkové trubice imitující denní světlo).

  Přikládáním barevných karet k obličeji, budete sami pozorovat, které barvy s vaší tváří ladí, které nikoliv. Přiložením karty či šátku k obličeji se snadno odhalí konflikt barvy s tónem pleti, barvou očí a rtů, nebo jejich splynutí a zvýšení půvabu.

  Typ člověka se může líčením, volbou šatů a barvením vlasů zdůraznit, potlačit, ale změnit nejde. Každý z nás má dědičné zabarvení podtónu pokožky, bělma, duhovky a barevný typ zůstává. Nezmění jej ani opalování, ani použití barevných kontaktních čoček.

Barva dle ročního období

Jaký jste typ - jarní, letní, podzimní nebo zimní ? Myšlenka rozdělit typy lidí do čtyř skupin podle ročního období pochází z USA a její autorkou je Carole JACKSON. Lidé s vynikajícím barevným cítěním se při výběru barev vždy instinktivně řídili citem, takže přestože o teorii barevných typů nebylo nic známo, volili správné odstíny a dokonalé kombinace.

Nejdůležitějším kritériem pro zařazení pod určitý barevný typ je to, která z barevností prospěje nejlépe vašemu vzhledu.

Genetický fond člověka

Dědičné zabarvení dává člověku barevný typ na celý život. Ke každému ze čtyř typů náleží cca 1.200.000 odstínů barev. Každý typ se řadí ještě do tří podtypů (přesnější rozdělení nabízí CMB IMAGE consulting) - např. světlé jaro, nazlátlé a kontrastní.

Jarní a podzimní typy:

 • Barvy a odstíny pro jarní typ jsou teplé a syté.
 • Podzimnímu typu sluší taktéž barvy syté, zemité, barvy spadaného listí a krajiny.

  Letní a zimní typy:

 • Léto vypadá dobře v jemných, tlumených, jakoby od slunce vyšisovaných barvách.

 • Zimní typ by měl preferovat barvy čisté, chladné, do kontrastu s bílou. Barvy jsou intenzivnější než u léta.

  Každý typ může nosit každou barvu, záleží pouze na podtónu barvy.

Nevhodný výběr barev

Ve špatně zvolených barvách vypadáte unaveně, bez energie a působíte nesympaticky. Jen v barvách svého barevného typu zazáříte a případné chyby na kráse se zhodnotí na individuální zvláštnosti. Správná barva v blízkosti vaší tváře zvýrazní barvu a lesk očí, lichotí pleti a zdůrazní rty. Kvalitní kosmetika je taktéž důležitá.

Máte-li skvělý cit pro barvy, pravděpodobně sami poznáte, co je vhodné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10102 (vitejdoma.cz/rodina#7158)


Přidat komentář