Asistenční služby

Možnost využívat asistenční služby lze běžně jako součást povinného ručení, cestovního pojištění a pojištění poskytovaného k některým platebním kartám. Zajišťují je také prodejci automobilů v rámci servisu k nově prodaným vozům.

Na koho se obrátit, když ....

Asistenční služby jsou tady od toho, aby nám pomáhaly v nouzi. Může jít např. o havárii, kolaps, ztrátu všech dokladů, vykradený byt…

Způsob fungování

Možnost využívat asistenční služby lze běžně jako součást povinného ručení, cestovního pojištění a pojištění poskytovaného k některým platebním kartám. Zajišťují je také prodejci automobilů v rámci servisu k nově prodaným vozům. Ve všech případech dostanete kartičku s číslem, na něž zavoláte, pokud se ocitnete v nouzové situaci a nevíte, co dál. Na druhé straně je pro vás připraven operátor, který pro vás začne obstarávat pomoc, nebo poradí, co máte dělat. Dovoláte se kdykoliv a vždy se domluvíte ve své mateřštině.

Možnost připojištění na cesty

Cestovní pojištění s asistenčními službami pro případ úrazu či nemoci v zahraničí si můžete sjednat u komerčních pojišťoven. Ty buď spolupracují s některou ze světových renomovaných společností, nebo mají asistenční službu vlastní.

Pravá pomocná ruka na cestách

Asistenční služba vám může být v zahraničí nápomocná v tíživých situacích. V čem vám pomůže?
- Pošle za vámi lékaře kamkoliv, kde se vám něco závažného přihodí – na břeh moře i na horský svah. Pak si také ověří, zda se vám skutečně potřebné pomoci dostalo. Otázku placení řeší centrála asistenční služby. - Při nutné hospitalizaci poskytne za vás zdravotnímu zařízení platební záruku,
abyste nic nemuseli platit vy. - Při delší hospitalizaci vám obstará opatrovníka z domova, informuje vaše blízké, postará se o vaše děti a vám v případě potřeby zařídí návrat domů. - Stane-li se vám v cizině nepříjemnost a vloží se do toho policie, může vám asistenční služba poskytnout finanční zálohu a pomůže s tlumočením. - Totéž pro vás udělá, zůstanete-li bez peněz a bez dokladů. - Asistence také znamená, že český doktor se spojí s ošetřujícím doktorem a konzultuje s ním veškerou péči. - Pojistka, která zahrnuje podobné služby, přijde od 30 až 40 korun za den, ale může stát i přes stovku – podle rozsahu pojištění.

Havárie v bytě

 • Pro případ havárie v bytě stačí uzavřít takové pojištění domácnosti, v kterém jsou zahrnuty i asistenční služby.
 • Pokud vás pak překvapí zničený zámek, prasklá voda, nebo vichřice rozbije okna, zavoláte svoji asistenční službu a ta zajistí příjezd technika.
 • Pomůže vám to hlavně tehdy, když jste v zahraničí a dozvíte se o katastrofě od souseda.
 • Asistence znamená okamžitý zásah, ne odstraňování následků.
 • Produkty pojišťoven jsou rozmanité, proto si předem ověřte limity, do kterých vaše pojišťovna sahá.

A co motorkáři?

Pokud se vám porouchá auto daleko od domova, můžete využít rovněž asistenční služby.

 • Ta pro vás zajistí odtah vozidla do nebližšího servisu, zařídí náhradní dopravu, nebo vám doporučí nejbližší vhodný servis.

  Silniční asistence je u nás poskytována několika způsoby.

 • Mohou ji poskytovat výrobci vozidel.

 • Pojišťovny, u kterých máte sjednáno povinné ručení.
 • Veřejné asistenční služby, od kterých můžete získat klubové karty.
 • Asistovat umí i kreditní či věrnostní karta.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10044 (vitejdoma.cz/rodina#6311)


Přidat komentář