Práce na internetu

Nejlepší je vsadit na kvalitu. Práci na internetu inzeruje kdekdo, proto vybírejte jen takové servery, o kterých víte, že mají dobrou pověst. Dále dejte přednost těm, kde inzerují firmy nebo organizace, pro které byste rádi pracovaly.

První kroky k internetu

Na internetu je tak velké množství nabídek práce, že nemůže nahradit žádné noviny či vývěšky úřadů práce. Samozřejmě to má i své stinné stránky. V tak velkém množství nabídek práce se můžete ztratit, když nevíte, jak se správně orientovat a dát o sobě vědět.

Jak to funguje?

Nejlepší je vsadit na kvalitu. Práci na internetu inzeruje kdekdo, proto vybírejte jen takové servery, o kterých víte, že mají dobrou pověst. Dále dejte přednost těm, kde inzerují firmy nebo organizace, pro které byste rádi pracovaly. A když už surfujete, co třeba se i seznámit? Více zde...

Chcete-li se ucházet o práci, musíte se umět dobře prezentovat. Opravdu kvalitní servery nabízejí nejen informace o pracovních místech, ale také rady, jak se o ně ucházet. Najdete na nich, jakým nejvhodnějším způsobem napsat svůj životopis i jak se co nejlépe o pracovní místo ucházet.

Když už budete rozhodnutí svůj životopis dát na internet, vybírejte si servery vyžadující registraci. Budete mít tak jistotu, že Vaše osobní údaje nebudou zneužity.

Nehledejte práci jen podle firem, ale i regionů. Firmy často zařazují své nabídky práce do regionů, ze kterých chtějí získat pracovníky. A nehledáte náhodou i brigádu? Klikněte sem

Když budete odpovídat na inzerát, nepoužívejte v přílohách žádné neobvyklé typy formátů, jelikož problematický formát přílohy může být důvodem, proč se personalista nebude Vaší nabídkou zabývat.

Nikdy neodesílejte svůj životopis hromadně více firmám, protože to nebudí důvěru u příjemce a může se stát, že Vaše nabídka bude považována za nevyžádanou poštu či spam.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9928 (vitejdoma.cz/rodina#6316)


Diskuze a zkušenosti

Karel | 29.03.2013 08:51
práce Dobrý den měli bysme s přitelkyní zájem pracovat v zahraničí co bysme proto měli udělat? Děkuji Vám za odpověď.


Přidat komentář