Závislost na televizi a množství stráveného času

Průměrný občan dnes stráví před televizní obrazovkou až polovinu svého volného času. Pokud zrovna nesledujeme nějaký seriál, funguje televize jako zvuková kulisa při jiných činnostech.

Statistika

Průměrný občan dnes stráví před televizní obrazovkou až polovinu svého volného času. Pokud zrovna nesledujeme nějaký seriál, funguje televize jako zvuková kulisa při jiných činnostech. Televize nás uklidňuje, můžeme při ní vyplnout a nechat odplout své starosti. Snadno se tak stane, že se chvilkové posezení zvrtne v několikahodinové. Pak se ovšem cítíme unavení a vyčerpaní více než kdybychom svůj čas věnovali třeba sportu.

Kde je Váš vlastní život

Televize je droga jako každá jiná, se všemi znaky závislosti. Moderní doba velí televizi sledovat. Chcete být přece v obraze! Ale opravdu potřebujeme vědět, že se v Iráku opět střílelo, že se v pražské zoo narodil další hroch nebo že se Madonna podruhé vdala? Žijeme životy seriálových postav, ale kde je čas na náš vlastní život? Je pryč, vzala nám ho televize. Ale vy jste to dovolili.

Zbavte se televize

Zbavit se závislosti na televizi je jednoduché. Zbavte se ji. Odneste ji do sklepa nebo darujte kamarádovi. Začněte svůj volný čas trávit po svém. Baví vás kreslení? Tak malujte. Milujete přírodu? Naplánujte si bezva výlet. Zaměřte se více na vlastní život. Brzy zjistíte, že vám televize více brala než dávala. Budete se opět cítit svobodní a při výběru jídla nesáhnete automaticky po tom výtečném nízkokalorickém jogurtu z reklamy. Vrátí se vám energie, budete lépe spát a vnímat své okolí.

Ovlivňování mysli u dětí

Televize učí děti pasivně přijímat nabízené, místo aby se aktivně účastnily dění ve svém okolí. Nejmenší děti navíc ještě nedokáží odlišit skutečnost od fikce a považují televizi za stejně reálnou jako vše ostatní. Děti do pěti let by proto měli televizi sledovat jen minimálně.

Buďte vzorem pro děti

Moc dobře víme, jak negativně televize ovlivňuje naše děti. Snažíme se je od televizní obrazovky odpoutat, ale marně. Klíč je opět jen v nás. Děti vždy napodobují své rodiče. Pokud sami před televizí prosedíme několik hodin denně, těžko budeme svým potomkům tím správným příkladem. Vypněte ji a věnujte se raději svým dětem. Prospěje to oběma stranám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9816 (vitejdoma.cz/rodina#5456)


Přidat komentář