Zahraniční studium

Studovat můžete v zahraničí v jakémkoliv jazyce, který si vyberete. Je libo naučit se španělsky? Můžete vycestovat do Španělska, na Mallorku nebo i do Jižní Ameriky. ....

Zahraniční studium - Proč nevyjet?

Naučit se cizí jazyk není žádná hračka. Každý, kdo už v zahraničí na studijním nebo pracovním pobytu byl, vám ale potvrdí, že nejlépe se cizí jazyk naučíte v zemi, kde se jím mluví. Díky nutnosti neustálé konverzace překonáte komunikační bariéru, naučíte se okamžité reakci, spoustě nových výrazů a navíc poznáte novou kulturu a tradice. Měsíc v zahraničí vám dá to, co roční studium doma a kromě nových znalostí si sebou přivezete také ambice a můžete očekávat lepší uplatnění na trhu práce.

Zahraniční studium - možnost velkého výběru

Studovat můžete v zahraničí v jakémkoliv jazyce, který si vyberete. Je libo naučit se španělsky? Můžete vycestovat do Španělska, na Mallorku nebo i do Jižní Ameriky. Studovat můžete v kterékoliv zemi, kde se mluví jazykem, který se učíte, pokud vaše škola s tamní univerzitou spolupracuje.

Zahraniční studium a její realizace

Studijní pobyt můžete zrealizovat dvěma způsoby – přes studijní agenturu (zde se však jedná o tzv. jazykové cesty, jste ubytování v hostitelské rodině a na svůj pobyt si sami vyděláváte) nebo přes studijní programy Erasmus a Sokrates (učíte se přímo na tamní univerzitě). Ubytování a stravování obvykle platí škola, cestovné a kapesné si hradí studenti sami.

Zahraniční studium - formality ke studiu

Aby jste se dostali na studium v zahraničí, musíte projít přijímacím řízením, které má tři kola. Prvním krokem je odevzdání životopisu v jazyce, ve kterém chcete studovat. Dále budete potřebovat posudek učitele cizího jazyka. Někdy se také odevzdává esej nebo jiný slohový úkol. Pokud se dostanete do druhého kola, budete se muset prezentovat verbálně. Čeká vás rozhovor v češtině i v cizím jazyce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9806 (vitejdoma.cz/rodina#5261)


Přidat komentář