Výběr správných plen do vody

"Plavání" pro kojence a batolata znamená aktivní pohyb spojený s hrou. Blízká přítomnost rodiče v nich vyvolává pocit bezpečí a vědomí spolehlivosti. Plánujete se svým malým zlatíčkem bazén navštívit? Poradíme Vám se správným výběrem plen.

Doporučujeme:

  • Plavecká škola Plaváček-Praha Přijďte si zaplavat do plavecké školy Plaváček v Praze, kde si zaplavou nejen rodiče se svými malými dětmi, ale i děti předškolního věku.

Co je lepší zábavou než společné plavání s Vašimi dětmi?

Plavání s dětmi

Existuje velké množství kurzů plavání pro naše děti. Většinou jsou tyto programy určeny pro** kojence od šesti měsíců** - ovšem pouze za doprovodu rodičů. Kurzy probíhají ve speciálních bazénech o teplotě vody o něco mírně vyšší než třicet stupňů Celsia. Důležitý je odpovídající zdravotní stav dětí. Matky by bazény neměly navštěvovat minimálně v době šestinedělí. Děti mají k vodě přirozeně kladný vztah. V "plavání" se více než pohybová aktivita preferuje spíše hra, kontakt s jinými dětmi a těsná blízkost rodiče, která v dítěti probouzí pocit jistoty. Pohyb ve vodě má pro děti blahodárný vliv nejen pro duševní a fyzický vývoj. Příjemně unavuje a podporuje chuť k jídlu. Děti po této aktivitě velice dobře spí i jí. Společné plavání pomůže dítku zbavit se obavy z vody, uklidní ho a naučí se spoustu nových věcí.

Plenky versus plavky

Nezapomeňte, že** plenky do vody pod plavky** jsou do dvou let dítěte povinné! Může se stát, že** plenku** doma zapomenete nebo si ji nestihnete opatřit. V tomto případě si lze plenu zakoupit na recepci bazénu nebo u instruktora. Cena jedné plenky se pohybuje v cenovém rozpětí 20-50 Kč. S malým kojencem Vás do bazénu bez speciální plenky nepustí. Samotné plavečky totiž nedokáží udržet stolici dítěte a obyčejná dětská plena také není zrovna do bazénu vhodná. Kalhotky na plavání jsou "ušity přímo na míru", spolehlivě zadrží to co mají a nenasáknou vodu jako obyčejná běžná plenka. Navíc obsahují kvalitní savý materiál, který je odolný a dítě nijak neomezuje ani neobtěžuje. Existují však plenkové kalhotky, které mají elastické boky, takže se velmi pohodlně oblékají. Přitom ve vodě nezvětšují svůj objem. Velmi dobře absorbují a zabraňují znečistění vody. Mají vodotěsnou vrstvu a nepropouštějí ani okolo nožiček, ani kolem pasu.

Druhy plaveckých plen

Náš trh nabízí nepřeberné množství plen do vody různých značek a velikostí.

Huggies Little Swimmers

Plavky a plenky v jednom - takto můžeme nazvat tyto " vodní kalhotky ". Pleny chrání před znečistěním vody, absorbují, a na těle vypadají velice pěkně. Huggies nabízí několik různých balíků velikostí. Všechny skvěle plní svou funkci.

  • XS (3-6 kg) 13 ks s cenou 109 Kč včetně DPH
  • S (7-12 kg) 12 ks s cenou 179 Kč
  • M (11-15 kg) 11 ks s cenou 199 Kč
  • L (14+kg) 10 ks s cenou 199 Kč

DM Babylove

Mezi tyto patří:

  • 4-9 kg 12 ks s cenou 109 Kč
  • 9-13 kg 12 ks s cenou 199 Kč

Bambino Mio - koupací kalhotky

Koupací kalhotky jsou hitem současné doby. Značka Bambino Mio dokonce dodává na trh každý rok svou vlastní kolekci pro kluky i holčičky. Cena kalhotek je pro každou velikost stejná (cca 270 Kč). Pokud nejste zastáncem** plenek do vody,** pak je volba těchto kalhotech vhodná právě pro Vás a Vašeho drobečka. Obyčejné** plenky** totiž udržují vodu a převažují plenu dolů. Tyto speciální kalhotky však však dítěti nabízejí mnohem lepší pohyb ve vodě. Vodotěsná vrstva nepropouští do vody vůbec nic. Podšívka je z bavlny a je pro pokožku dítěte velmi příjemná a nedráždivá. Kojenecké nepropustné plavky jsou nabízeny v několika typech a pyšní se velkým výběrem vzorů a barev i pro ty nejnáročnější zákazníky. Na trhu je získáte od velikosti S (5-7 kg) do velikosti XL (12-15 kg). Oblíbeným vzorem je barva Lima Fish Red.

Dětské plenkové kalhotky Konfidence

Tyto nastavitelné plenkové plavečky získáte za přijatelnou cenu 290 Kč včetně DPH. Jsou vhodné především pro děti od 3-30 měsíců. Jemné lemování je velmi příjemné pro dětskou pokožku a materiál těchto plavek je složen ze tří absoprčních vrstev. Můžete si i zde vybrat z velkého množství vzorů a barev. Atraktivní potisky se zalíbí nejen Vám, ale také Vašemu zlatíčku.

Třívrstvé pleny do vody

Náš trh nabízí i třívrstvé plavací kalhotky, které jsou opatřeny suchým zipem. Tím se nastaví přímo na míru vašeho dítěte. Na boční straně má patenty a cvočky a i když možná kroutíte hlavou, spolehlivě zabraňují úniku. Cena těchto kalhotek výjde na cca na 280 Kč.

V drogériích a dětských obchodech Vám rádi poradí s výběrem té správné značky, která bude Vašemu plaváčkovi vyhovovat nejvíce.

První návštěva bazénu

Jak jsme již zmínili na začátku článku, je doporučeno první návštěvu miminka odložit až do věku šesti měsíců. Specializované kurzy však dovolují navštívit bazény i s tříměsíčním kojencem. Záleží však na zdravotním stavu nejen dítěte, ale i jeho matky. Kurzy jsou vedeny profesionálními instruktory. Teplota vody musí být minimálně 30 stupňů, ale i to se může lišit podle typu bazénu.** Doporučená doba prvního koupání** je půl hodina až hodina. Malému kojenci bohatě stačí jedna návštěva bazénu týdně. Naprosto zbytečné je nosti sebou do kurzu nafukovací kruhy, rukávky a podobné pomůcky.** Batole nebo kojenec** by totiž mělo být neustále ve svislé poloze a měla by jste ho celou dobu pevně držet. Některá zařízení dokonce vlastní pomůcky ani nedovolují. Může se stát, že ze začátku bude Váš malý miláček protestovat, sotva ho seznámíte s vodní hladinou. Pokud však budete trpěliví, věřte, že po pár návštěvách se koupání miminku velmi zalíbí a na konci kurzu se zase setkáte s tím, že se bude vztekat kvůli tomu, že bude muset z vody ven.

Co vzít s sebou na bazén?

Doporučujem vzít si sebou dva ručníky, dětský sprchový krém, tělové mléko, základní hygienické potřeby a hlavně teplé oblečení pro miminko. Nezapomeňte na náhradní pleny. Před vstupem do bazénu by jste měla osprchovat sebe i dítě a po koupání omýt miminko ještě desinfekčním mýdlem hlavně na intimních partiích.

Vodní program pro miminka

První kurz trvá přibližně půl hodiny až hodinu. Vše probíhá tak, že seznámíte miminko s teplotou vody, zpíváte si písničky, plavete s ním na speciální podložce a pomalu ho ponořujete celého do vody až po obličej. Batole se bude zvědavě koukat kolem sebe a pozná nové kamarády. Většina dětí zažije při plavání spousty legrace a s nimi si užijí zábavu i jejich rodiče.** Plavání s dětmi** se samozřejmě může účastnit i tatínek nebo sourozenec. Dítě postupně navyknete na chladnější vodu a tím naučítě jeho tělo otužování. Svou ratolest můžete učit i pomocné povely jako Žbluňk nebo Hop. S dětmi se budete také potápět. Nikdy však drobečka** k potápění nenuťte,** pokud sám nechce. S trpělivostí vyčkejte další lekce, kdy dítě získá další kus odvahy. Třeba to příště půjde lépe!

Ceníky plaveckých lekcí pro děti

Samotná cena celého kurzu, která většinou obsahuje zhruba 19 lekcí, se pohybuje kolem dvou tisíc korun. Záleží na provozovatelích bazénu a na počtu osob, které s Vámi budou kurz navštěvovat. Pokud by se Vám nechtělo objednávat si celý kurz, můžete si zaplatit příležitostné lekce. Jedna taková lekce Vás výjde cca na 400 Kč.

S dětmi si ve vodě užijete spoustu legrace. Malý plaváček k Vám získá důvěru a Vaše pouto se ještě více prohloubí. Užijte si krásné chvíle se svými dětmi každý den!

Doporučujeme:

  • Plavecká škola Plaváček-Praha Přijďte si zaplavat do plavecké školy Plaváček v Praze, kde si zaplavou nejen rodiče se svými malými dětmi, ale i děti předškolního věku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9899 (vitejdoma.cz/rodina#9814)


Přidat komentář