Výběr správných bot pro děti

Pronace je vybočení zejména paty u dětí. Později se pronace projeví šmajdáním a sešlapáváním vnitřních hran podpatků. Chcete-li tomu u vašeho dítěte zabránit, vybírejte boty s mírně vyhloubenou patou.

Zdravá obuv

Dříve lidé chodili po přirozeně tlumících podložkách, jako je písek, půda, tráva apod., což se dnes změnilo v parkety, dlažbu a ostatní tvrdé povrchy. Dopady dětských nožek na podložku jsou mnohem tvrdší.

Chůze po tvrdém povrchu je pro nohy až pětinásobně náročnější. Dochází k předčasnému opotřebení kloubů či k poškození páteře.

Je důležité, aby váš malý neposeda měl zdravou obuv a dostatečně pružnou podrážku (ta dítěti částečně nahradí měkkou podložku).

Pronance

Pronace je vybočení zejména paty u dětí. Později se pronace projeví šmajdáním a sešlapáváním vnitřních hran podpatků. Chcete-li tomu u vašeho dítěte zabránit, vybírejte dětskou zdravotní obuv s mírně vyhloubenou patou (ta automaticky učí nohu správné poloze). Nenechávejte chodit děti v sešlapaných botách, fixují si tak vadné držení chodidel.

Zajímavostí je, že malé děti mají přirozené ortopedické vložky - dětské šlapky vypadají jako ploché, ale není tomu tak. Jsou vyplněny vazivem a tukem, což později pomáhá vytvářet nožní klenbu.

Obutí pro děti

V okamžiku, kdy se dítě začíná stavět, musí bota plnit svůj základní úkol, udržet při zatížení kolmé postavení paty k podložce. Bota musí mít pevný opatek a nizoučký podpatek. Šněrování musí sahat nad kotníčky. Je důležité, aby dítě při lezení nevytáčelo při odrážení chodidla ani příliš dovnitř, ale především ne zevně.

Dětská zdravotní obuv není na škodu už v době lezení. Zabráníte tak možné změně osy patní kosti a vyvrácení chodidla.. S prvním postavením v postýlce a pak stykem s rovnými terény bytu začíná proces celoživotního vývoje nohy s možnými chybami a následky pro celý život.

Dbejte na:

  • stříhání nehtů
  • zatěžování i cvičení končetin
  • správné obouvání
  • pevnost, ohebnost a prodyšnost obuvi
  • tvar obuvi

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9882 (vitejdoma.cz/rodina#7201)


Diskuze a zkušenosti

Bota12 | 11.02.2015 16:30
Botičky Ahoj, boty nám vyhovujou od Vans - vyrábí je už dlouho a rozumí tomu ;-) Jsou kvalitní a rozhodně neničí nohy, což považuju zvlášť u dětí za nejdůležitější. Tady jsou nějaké informace o značce http://www.vansboty.cz


Přidat komentář