Temperament Vašeho dítěte

Jaký temperament má vaše dítě? Temperament člověka by měl být vyrovnaný a to v zásadě tak, aby žádná ze základních poloh cholerik, sangvinik, melancholik a flegmatik výrazně nepřevyšovala ostatní.

Temperament Vašeho dítěte

Jaký temperament má vaše dítě? Temperament člověka by měl být vyrovnaný a to v zásadě tak, aby žádná ze základních poloh cholerik, sangvinik, melancholik a flegmatik výrazně nepřevyšovala ostatní.

 

Vyberte v každém řádku pouze jednu vlastnost, která nejlépe vystihuje vaše dítě. Na závěr spočítejte v každém sloupci počet vybraných vlastností. Nejvyšší počet bodů ve sloupci určuje dominantní typ temperamentu. Ostatní počty bodů určují doplňující temperament. Tento test je čistě orientační.

Test temperamentu

CHOLERIKSANGVINIKMELANCHOLIKFLEGMATIK
NeklidnýLehkomyslnýZasmušilýMetodický
VznětlivýBezstarostnýPesimistickýPečlivý
Prudká povahaŽivýNáladovýVyrovnaný
AktivníVeselýStřídmýPasivní
VzrušivýSpolečenskýNervózníMírumilovný
Zdravě vyhlížejícíVnímavýStažený do sebePřemýšlivý
BojovnýHovornýKlidnýChladný
VůdceRychlá činnostRezervovanýOvládající se
RáznýPracantRezignovanýPohodlný
EnergickýUpovídanýSmutnýKlidný
ExtrovertVýmluvnýSkleslýNeuspěchaný
BouřlivýPovrchníPřemýšlivýPomalý
NetrpělivýOtevřenýSebepozorováníNeústupný
IniciátorHovornýSobeckýUmírněný
PrůkopníkPřátelskýNáročnýPokojný
HlučnýPřizpůsobivýSnadno zranitelnýVnitřní
PraktickýBarvitýČtenářRezervovaný
TeatrálníBystrýVáhavýZasněný
Špatně se ovládáNetrpělivýJednotvárnýMá rád rutinu
RozpustilýNezodpovědnýDumajícíPomalý žák
SoutěživýNespolehlivýDuševně pracujícíVytrvalý
Silná životní sílaČilýDobré ovládáníÚporný
PánovitýPoddajnýPozorovatelPlachý
NetolerantníŠlechetnýNevděčnýUvyklý
ÚpornýRanní ptáčeNespokojenýRozumný
ZlostnýPřelétavýSebeobětujícíLhostejný
Radikáln튝astnýNeutěšitelnýBezvýrazný

Temperament - cholerik

Má tendenci rychle reagovat na různé situace a snadno se stává předrážděným. Je neklidný, vznětlivý, energický, hlučný, zlostný, radikální, netrpělivý, vypadá zdravě, špatně se ovládá.

Temperament - sangvinik

Lehkomyslný, bezstarostný, živý, extrovert, společenský, vnímavý, radostný, hovorný, optimistický, zapomětlivý, netrpělivý, nezodpovědný.

Temperament - melancholik

Často stažený do sebe, tichý, dovnitř orientovaný, pesimistický, smutný, zdrženlivý, přemýšlivý, dumající, neutěšitelný, střídmý, dobře se ovládá, zvláště špatné představy.

Temperament - flegmatik

Vzdálený, nezaujatý, nenucený, přemýšlivý, opatrný, pečlivý, tichý, ve vyrovnané náladě, pasivní, mírumilovný, vyrovnaný, nedostatek zvídavosti, lhostejný, netečný, mdlý, vlídný, příjemný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9825 (vitejdoma.cz/rodina#5668)


Přidat komentář