Těhotenství - dítě kuřáček

Je opravdu důležité v těhotenství přestat kouřit. A pokud zjistíte, že to sama nezvládnete, klidně navštivte odborníka. Existují poradny pro odvykání kouření, kde vám zajisté poradí a pomohou.

Přestaňte kouřit

Pokud žena v těhotenství kouří, svému dítěti ubližuje a mnohdy si ani nedovede představit, k jakým následkům může toto hazardování vést. K dítěti se dostává méně kyslíku, a tak pomalu roste. Děti kuřaček se rodí s nižší porodní váhou, což přináší mnoho komplikací. Cigaretovým kouřem jsou ohroženy i děti nekuřaček, které se často pohybují v zakouřeném prostředí. Jedinou možností, jak neubližovat ještě nenarozeným dětem, je přestat kouřit a to bez jakýchkoli kompromisů.

Odvykání

  • Zaznamenejte si všechny důvody proč přestat kouřit. Samozřejmě, že dítě dáte na první místo, ale nezapomínejte ani na riziko infarktu, rakoviny, chronický kašel, stárnutí kůže a další. Až budete mít chuť zapálit si, tento seznam důvodů si přečtěte.
  • Určete si přesný den, kdy s kouřením skoncujete. Vyhoďte všechny cigarety, zapalovače a popelníky. Bylo totiž zjištěno, že větší úspěch při odvykání kouření mají ti lidé, kteří přestali ze dne na den, než ti „postupní”.
  • Jestliže si nejste sebou jisti, místům a lidem, které máte s kouřením spojené, obcházejte velkým obloukem.
  • Zkonzultujte s lékařem, jestli je pro Vás vhodné používat nikotinové žvýkačky, náplasti a jiné prostředky proti odvykání kouření.

    Chcete získat finanční příspěvek na přípravky proti kouření? Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra nabízí svým klientům příspěvek až do výše 500 Kč! Více informací zjistíte ZDE >>

Poradna pro odvykání kouření

Je opravdu důležité v těhotenství přestat kouřit. A pokud zjistíte, že to sama nezvládnete, klidně navštivte odborníka. Existují poradny pro odvykání kouření, kde vám zajisté poradí a pomohou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9873 (vitejdoma.cz/rodina#7100)


Přidat komentář