Stres u dětí

Jak zmírnit stres dítěte. V období zvýšeného stresu by strava dítěte měla obsahovat více vitaminu skupiny B, které blahodárně působí na nervovou soustavu. Vitamín C pomáhá dítěti odolávat infekcím, sacharidy uklidňují mysl.

Doporučujeme:

  • Plavání kojenců a batolat - Praha Plavecký klub zabývající se plaváním miminek už od narození, a to po dobu kojeneckého, předškolního i školního věku. Využít můžete také zcela nové kurzy plavání.

Křehkou nervovou soustavu dítěte ohrožuje řada faktorů. Děti mají jiné potřeby než my, a to především potřeby citové –potřeba bezpečnosti, lásky, ochrany a jistoty. Chladné zacházení pro ně může mít negativní následky. Intenzivním stresem jsou pro děti také nepřiměřené požadavky ze strany rodičů a neustále se zvyšující množství učební látky ve škole. Zvláště časově limitované úkoly jsou předmětem strachu dítěte.

Jak zmírnit stres dítěte

V období zvýšeného stresu by strava dítěte měla obsahovat více vitaminu skupiny B, které blahodárně působí na nervovou soustavu. Vitamín C pomáhá dítěti odolávat infekcím, sacharidy uklidňují mysl. Jídelníček by měl tedy zahrnovat především ovoce, listovou zeleninu, brambory, oříšky, kuřecí maso, vejce a mléčné výrobky. Podrážděnou nervovou soustavu uklidňuje také meduňka. Tato rostlinka napomáhá i klidnému spaní dítěte.

Co ještě můžete udělat pro své dítě

  • zajistit mu pravidelnou, vyváženou stravu a dostatek spánku
  • naslouchat dítěti, pozitivně jej motivovat (chvála je mnohem účinnější než kárání a zastrašování)
  • trávit s ním více času, nejlépe formou zábavných her
  • snažit se poskytnout dítěti pocit spokojenosti a bezpečí

Doporučujeme:

  • Plavání kojenců a batolat - Praha Plavecký klub zabývající se plaváním miminek už od narození, a to po dobu kojeneckého, předškolního i školního věku. Využít můžete také zcela nové kurzy plavání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9886 (vitejdoma.cz/rodina#7422)


Přidat komentář