Sportovní kočárky

Ani se nenadějete a z malého bezbranného uzlíčku, který sotva zaplňoval polovinu korbičky, je batole, kterého je plný kočárek. Koupili jste hluboký nebo kombinovaný kočárek, ale zjišťujete, že byste potřebovali sporťák?

Doporučujeme :

  • Kočárky u Krtečka Plzeň - Prodáváme kojenecký a dětský textil, dětská obuv(Essi, Pegres),** kojenecké potřeby(Avent, Baby nova, Chicco, Canpol), kočárky(X-Lander, Tako, Maxi-cosi, Baby design), **autosedačky(Cybex, Recaro, Romer). Dále nabízíme postýlky a dětský nábytek Scarlett.

Současný trh nabízí široký výběr kočárků. Volit můžete hned z několika typů (hluboké kočárky, kombinované kočárky, tříkolky, golfové hole a sportovní kočárky) a celé řady výrobců. Na základě typu a výrobce se pak také odvíjí částka, kterou za kočárek dáte.

Dříve, před cca osmnácti lety, jste slušný kočárek typu trojkombinace pořídili za částku 4 000 Kč. A shodou okolností i porodné v tu dobu dosahovalo stejné výše. V současnosti pořídíte slušný** kombinovaný kočárek** (často i s autosedačkou) za částku cca 10 až 15 000 Kč. A porodné? To dosahuje částky 13 000 Kč.

Ať už před x lety, nebo v současnosti, pořízení kočárku není rozhodně levnou investicí. A co víc, kromě líbivého vzhledu by měl být kočár stabilní, odolný, z kvalitních materiálů. Pro malého človíčka je totiž takový kočár „dopravním prostředkem“ na dlouhou dobu.

Hluboký a sportovní kočárek

Zakoupili jste „pouze“ hluboký kočárek s domněním, že Vám vystačí na jednu sezónu, a pak si přikoupíte později sportovní korbu? Pokud se Vám však narodí miminko třeba v létě, pak se Vám do hluboké korby s největší pravděpodobností na jaře následujícího roku nevejde.

Nákup sportovní korby pak budete muset uspíšit, či si zakoupit rovnou kočárek sportovní. Může se totiž stát, že sportovní korby, které by pasovaly na Váš kočárek, by nesplňovaly Vaše představy, ať už z variability polohování zad, či nastavení opěrek nohou. A co naplat, sportovních kočárků je na trhu bezpochyby více, než samotných sportovních korbiček.

Volba sportovního kočárku

Stojíte před volbou, jaký sportovní kočárek zvolíte? V prvé řadě si odpovězte na otázku, zda budete se sportovním kočárkem podnikat převážně procházky v přírodě, či spíše v nákupních centrech a městě. Podle tohoto stěžejního rozhodovacího parametru pak vybírejte z užšího výběru sportovních kočárků. Při projížďkách po rovné ploše, můžete volit kočárek s malými a navíc plastovými kolečky. Žádný problém při nákupech a procházkách městem, Vám s největší pravděpodobností nevyvstane. Ovšem, pokud byste takový kočárek použili i při toulkách přírodou, po lesní, nezpevněné cestě doplněné kamením, moc byste se ani Vy, ani potomek z procházky netěšili. A navíc kočárek by po pár takových procházkách dostal pěkně „na frak“, a rozhodně by Vám více jak jednu sezónu nevydržel. A kdoví, jestli by přežil celou jednu sezónu.

Budete-li tedy často podnikat výlety do přírody, raději sáhněte po bytelnějším kočárku s většími, nafukovacími koly a odpruženým podvozkem. Takový kočárek pak zvládne všelijaký nerovný a nezpevněný terén. Vy nebudete mít vydrkotané ruce a nervy. Vaše dítko zase nebude bolet pozadí a celé tělo. Prcek se bude cítit jako v bavlnce a nebude řešit každý malý kamínek a hrbolek, který přejedete.

Recenze kočárků

Vybrali jste si kočárek? Myslíte, že to bude ten pravý? Ještě, než se definitivně rozhodnete, zkuste se ještě poptat v blízkosti Vašeho okolí, či zapátrat na internetu, jak jsou s ním spokojeni jeho dosavadní uživatelé. Jejich názor Vám při rozhodování pomůže. Jen nezapomínejte, že názor každého je čistě subjektivní záležitostí. Pokud však budou na kočárek jen samé negativní zkušenosti, o něčem to rozhodně svědčit bude.

A ještě jedna taková maličkost. Sportovní kočárky jsou určené pro děti, které již samy sedí. A sezení je jednou z dovedností, která umožňuje dětem ještě více pozorovat svět okolo nich. Pořiďte si ke kočárku ještě bezpečnostní kšíry. Zvědavé dítko se totiž velmi rádo naklání a k případnému vypadnutí je pak již jen krůček.

Doporučujeme :

  • Kočárky u Krtečka Plzeň - Prodáváme kojenecký a dětský textil, dětská obuv(Essi, Pegres),** kojenecké potřeby(Avent, Baby nova, Chicco, Canpol), kočárky(X-Lander, Tako, Maxi-cosi, Baby design), **autosedačky(Cybex, Recaro, Romer). Dále nabízíme postýlky a dětský nábytek Scarlett.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9904 (vitejdoma.cz/rodina#9894)


Přidat komentář