Školní potřeby a první cesta do školy - Prvňáček

Nástup do školy s sebou přináší i změny, které se budou týkat pracovního místa prvňáčka. V dětském pokojíčku už nebudou dominovat hračky, ale psací stůl, židle, regály na knihy.

 

Nutnost sáhnout hluboko do kapsy

Dítě, které se poprvé chystá do školy se musí začít postupně vyrovnávat s mnoha změnami. Začátek školního roku si totiž žádá vyšší výdaje než celý zbytek školního roku. Rozpočet bude záviset na typu školy, kterou bude dítě navštěvovat, na požadavcích dané školy apod. Nemusíte se ani řídit módními trendy, přesto počítejte s tím, že sáhnete hlouběji do kapsy.

Změna pokoje pro prvňáčka

Nástup do školy s sebou přináší i změny, které se budou týkat pracovního místa prvňáčka. V dětském pokojíčku už nebudou dominovat hračky, ale psací stůl, židle, regály na knihy. Židle by navíc měla splňovat parametry zdravého sezení, aby nedocházelo k deformacím páteře.

Základní vybavení do školy

Možná ještě čekáte na specifické požadavky školy, která vám blíže upřesní celé vybavení školních potřeb, přesto některé už můžete pořídit nyní. Jedná se především o aktovku, penál a přezůvky.

 • Školní aktovka

  Aktovku vybírejte pečlivě, v tomto případě se nevyplatí šetřit, aby nedocházelo k nesprávnému formování páteře. Aktovka by měla mít anatomické tvarování zad a nastavitelné popruhy.Školní batohy a aktovky - co nosit na zádech?

 • Penál

  V obchodech najdete několikapatrové penále, které obsahují už všechno vybavení a ještě navíc odpovídají moderním trendům (i přemíra módních trendů může být příčinou šikany). Penál by neměl být ale příliš objemný, účelu poslouží i větší přehledný penál.

 • Přezůvky

  Přezůvky by měly být uzavřené a pohodlné, aby nedocházelo k úrazům.

 • Pero, tužky, pravítka

 • Sešity

 • Obaly na sešity a učebnice

 • Desky na sešity

 • Pastelky

 • Vodové a temperové barvy

 • Nůžky, kružítko, lepidlo

Další skryté rozpočty

 • Nezapomeňte, že další výdaje bude představovat stravování ve školní jídelně.
 • V některých školách požadují i příspěvek na družinu.
 • Pokud se škola nenachází v těsné blízkosti bydliště, bude zapotřebí investovat také do dopravy.
 • Vaše ratolest by se měla vyvíjet všestranně – podle svých zájmů, a proto jistě bude navštěvovat i nějaké zájmové kroužky (hudební, výtvarné, sportovní) apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9841 (vitejdoma.cz/rodina#6017)


Diskuze a zkušenosti

Lenka | 23.05.2011 16:31
školní batohy Loni jsme vybavovali našeho prvňáčka do školy a nemohli jsme dlouho vybrat batoh. Syn chtěl něco s dinosaury a koncem srpna to už vypadalo, že půjdeme s igelitkou. Výběr byl malý a když už se něco líbilo jemu, nesplňovalo to moje představy. Nakonec jsme vybrali na http://www.detskyeshop.cz/ krásnou tašku s dinosaurem a jsme s ní moc spokojení. Je to jediný dovozce rakouské značky Schluga (alespoň co jsme našla) a tak můžu doporučit a snad zjednodušit cestu těm co mají problém jako my.


Přidat komentář