Školní batohy a aktovky - zdravé dítě

Školní taška by měla projít nezávislými zkouškami a testy, které zaručují bezpečnost výrobku. Levné aktovky jsou obvykle vyrobeny z nekvalitních materiálů a mohou dítěti uškodit. Při výběru se musíte řídit rovněž vkusem dítěte.

Školní batohy a aktovky – co je na trhu

Zvolit správný školní batoh mezi všemi propracovanými školními taškami a batohy představuje určitý problém. Design školních tašek odpovídá žádaným moderním trendům, a tak se prvňáčci těší kolekci batohů z produkce Disney apod. Výběr podle potisku a barevnosti by se neměl stát hlavním vodítkem.

Školní batohy a aktovky – aktovku, nebo studentský batoh?

Jiný druh školní tašky asi budou volit rodiče malých školáků a jiný budou volit starší studenti. Starší studenti volí převážně sportovní či školní batohy, které odpovídají módním trendům a mají vícero využití. Mladším dětem se obvykle pořizuje aktovka, která je k nošení školních pomůcek přímo uzpůsobená. Vybírejte vždy podle věku dítěte.

Školní batohy a aktovky – aktovka pro nejmenší

Batoh pro malé děti není vhodný, protože je nepřehledný a nepřispívá správnému formování páteře. Právě vzhledem k formování páteře je nezbytné pro žáčky první a druhé třídy volit aktovku s anatomickým tvarováním zad a s nastavitelnými popruhy. Postupem času však dávají děti přednost batohům. Pro mladší děti by se měly ale vybírat školní batohy (nikoliv sportovní), které minimalizují zdravotní rizika špatného vývoje. Sportovní batohy zádům moc neprospívají.

Školní batohy a aktovky – nejsme tak bohatí…

Znáte slogan: „Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci?” Při pořizování školních batohů a aktovek to platí rovněž. Levné tašky, které koupíte na tržišti mohou být nedostačující a nebezpečné, proto je lepší se jim zcela vyhnout. Navíc jejich životnost nebude mít dlouhého trvání, a tak se vám nakonec mohou prodražit.

Školní batohy a aktovky – pečlivě vybírejte

Školní taška by měla projít nezávislými zkouškami a testy, které zaručují bezpečnost výrobku. Levné aktovky jsou obvykle vyrobeny z nekvalitních materiálů a mohou dítěti uškodit. Při výběru se musíte řídit rovněž vkusem dítěte, protože jinak tašku nebude chtít nosit. Dávejte ale spíše na nadčasový design, který není tolik ovlivněn módními trendy. V každém případě se dítě musí naučit nosit školní tašku na obou ramenech, jinak by ani sebelepší výrobek nepomohl.

Školní batohy a aktovky – na co dávat při výběru pozor

  • Základem jsou anatomicky tvarovaná záda s dostatečným polstrováním, která nezpůsobují deformace páteře.
  • Aktovka by měla být co nejlehčí.
  • Aktovka či batoh by neměla mít ostré hrany a odpadávající kovové části.
  • Aktovka musí mít bezpečnostní prvky pro dobrou viditelnost dítěte – reflexní odrazky, nášivky, pruhy.
  • Popruhy by měly být vyztužené, nastavitelné a dostatečně široké.
  • Povrch by měl být voděodolný, omyvatelný, popřípadě by se měl dát vyprat.
  • Aktovka by měla mít vyztužené dno, dostatek přihrádek a kapes a další příslušenství jako: pevné poutko na zavěšení, prostor pro jmenovku, oddělené části na sešity a učebnice apod.
  • Držátko pro uchopení tašky by mělo být dostatečně pevné a prostorné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9842 (vitejdoma.cz/rodina#6029)


Diskuze a zkušenosti

Lenicka1313 | 15.07.2011 23:06
Doporučení Zdravíčko, pokud stále hledáš nějaký zdroj, kde najít nějaký ten školní batoh pro děti, určitě se podívej na http://batohybrasny.cz/skolni-batohy. Před týdnem jsme tam koupili tašku našemu synovi a musím říct, že díky výběru v tom obchodě jsme si mohli vybrat opravdu jednoduše!


Přidat komentář