Program pro těhotné a ženy po porodu

Cvičení těhotných žen je pro porod bezesporu velmi přínosné. Jen je zapotřebí velmi pečlivě volit druh cviků a míru zátěže, aby nedošlo k ohrožení zdraví matky ani dítěte. Stejně pečliví musíme být i při výběru cviků pro ženy po porodu.

Doporučujeme:

 • Orientální tance - Vysočina Studio orientálních tanců, jež se řídí citátem slavného Alvina Aileye, amerického choreografa a zakladatele Amerického tanečního divadla, nesoucí jeho jméno : " Tanec je pro každého. Věřím, že tanec vychází z člověka a vždy se zase k lidem vrací." Studio také nabízí možnost individuální výuky.** **
 • Vektor Wellness club- Pardubice - Přijďte si zacvičit a uvolnit se do Wellnes centra Vektor Club v Pardubicích, kde můžete využít nejen nejmodernějších sportovních  aktivit pro Vás, ale i služeb pro těhotné a maminky, pro které centrum připraví speciální program přímo na míru.
 • Dětské studio Kolotoč- Příbram - Studio nabízí vybavenou hernu, zahradu s hřištěm a posezením pro rodiče. Nabízí možnost věnovat se kreativním činnostem v zájmových kroužcích – kreslení, malování, modelování, vystřihování atd.

Těhotenská cvičení jsou pro budoucí maminky velmi důležitá. Druh takových cvičení je ale třeba vybírat velmi pečlivě. Organismus budoucí maminky nesmí být nevhodně zatěžován, aby nedošlo v žádném případě k ohrožení jejího zdraví nebo jejího budoucího dítěte. Aby se takové situaci předešlo, je vhodné prodiskutovat cvičení s ošetřujícím gynekologem. Vhodné kurzy cvičení pro budoucí maminky jsou připravena ve fitness studiích nebo klubech. V dnešním článku se podíváme, jak správně v těhotenství cvičit, a jaké možnosti jsou nabízeny pro správné cvičení ve fitness studiích.

Co cvičení v těhotenství přináší?

Správné cvičení během těhotenství Vám pomůže udržet zdravý stav všech hlavních svalových skupin Vašeho organismu. Je to vhodný způsob k udržení tělesné pružnosti a k zabránění bolestí Vašeho těla. Nejlepším řešením je navštívit nejbližší fitness studio nebo wellness klub, kde cvičení pro těhotné vedou výhradně zkušení instruktoři. Pouze profesionální instruktoři přesně vědí, jaké cviky jsou pro Vás nejvhodnější, a jak si poradit i v případě nenadálé situace.

Co wellness kluby nabízejí?

Dnešní moderní wellness kluby jsou určené pro cvičení všech věkových vrstev, pro jakoukoliv cílovou skupinu. Dokáží Vám nabídnout zdravý pohyb v prostředí moderních fitness center západního stylu, vynikají zejména nadstandardními službami a špičkovým servisem. Wellnes klub dokáže překonat Vaše očekávání. Aby jste se během cvičení cítili opravdu skvěle, je pro Vás připravena řada věcí, které Vám dokáží zpříjemnit Váš pobyt. V takovém moderním fitness centru je pro Vás připraven skutečně maximální servis:

 • moderní, čisté a příjemné prostředí - může Vám připomínat prostor špičkové restaurace nebo soukromé kliniky
 • recepce i fitness instruktoři - kdykoliv Vám zodpoví Vaše dotazy, poradí se cvičením
 • osobní tréninkový program - dostanete osobní cvičební plán. Vaše cvičení bude radost, dosáhnete maximálních možných výsledků
 • šatny - výběr skříňky podle svých představ
 • sprchy - dostatečné množství sprch pro vaše soukromí
 • prostředky** péče o Vaše tělo**
 • relaxační zóna pro klidný a nerušený odpočinek po cvičení
 • dětský koutek - své dítě můžete předat do profesionálně hlídaného dětského koutku a v klidu, bez starostí se věnovat cvičení a svému tělu
 • internet a útulná kavárna - zde si můžete sjednat například pracovní schůzku, vyřídit své záležitosti nebo se občerstvit

V jakém období těhotenství je možné cvičit?

Pokud jste cvičila před otěhotněním a cítíte se dobře, můžete plynule přejít na těhotenské cvičení. Obvykle se začíná 14. týdnem a konec je během 36. týdne těhotenství. Rozdíly v druhu cvičení:

 • Hathajóga – jedná se o relaxační cvičení, které je zaměřené zejména na protažení a dýchání. Toto cvičení je tedy možné absolvovat i déle, jak na začátku, tak na konci těhotenství. V každém případě vždy záleží na Vašem pocitu, zda se na cvičení cítíte.
 • Těhotenské cvičení – jedná se o cvičení na balonech, na posílení pánevního dna, které je nejdůležitější při porodu. Pokud ale těhotná bude chodit na toto cvičení a posilovat pánevní dno, je potřeba jej ukončit nejpozději ve 36 týdnu těhotenství, protože posílené pánevní dno se musí dostatečně uvolnit a připravit na porod. V opačném případě by mohly nastat případné komplikace při samotném porodu.

Správný průběh cvičení Vám doporučí a odborný dohled zajistí profesionální fitness instruktoři ve Vašem nejbližším wellness centru.

Cvičení pro těhotné

Všechny budoucí maminky si jistě přejí mít snazší porod, a po následném porodu získat a udržet svoji postavu a kondici. Pokud nevíte, jak v těhotenství správně a bezpečně cvičit, navštivte nejbližší wellness studio. Zkušení cvičitelé umějí připravit cvičební plán, který obsahuje vhodné cviky pro nastávající maminky. Správné cviky posilují a zpevňují svaly pánevního dna, které tak připravují na fyziologickou zátěž v pozdějším stádiu těhotenství a na samotný porod. Obsah cvičebního programu pro těhotné:

 • posílení pánevního dna pro snazší porod
 • cvičení na gymballech - uvolnění pánevních vazů, nácvik relaxačních technik
 • cvičení s therabandy a overbally - posílení zádových a prsních svalů
 • rehabilitační cvičení - nácvik správného držení těla, prevence bolesti zad
 • dechová cvičení - nácvik řízeného dechového rytmu
 • posilovací a rehabilitační cvičení - hathajóga - cvičení pro těhotné
 • cvičení pro krásu - cvičení zaměřené na odbourání tuku v oblasti stehen, hýždí a břicha
 • relaxace - masáže, relaxační zóna

Cvičení pro ženy po porodu

Cílem cvičení po porodu je zotavení Vašeho těla, které bylo dlouhou dobu vystaveno námaze. Ve wellnes klubu či studiu je pro Vás připraven cvičební kurz, speciálně upravený pro maminky po porodu. Kurz je rozvržen do několika cvičebních hodin s pozvolným zvyšováním zátěže. Cílem poporodních cvičení je protažení šlach, zpevnění uvolněných partií těla, a zejména úleva páteři, která byla několik posledních měsíců vystavena velké zátěži. Při posilovacích cvicích je používáno převážně elastické lano. Po ukončení kurzu se doporučuje pokračovat v hodinách s běžným kondičním cvičením. Protože bývá o cvičení pro ženy po porodu velký zájem, je lepší si místo zarezervovat telefonicky nebo e-mailem. A pokud máte problém s hlídáním svého miminka, nebo jej prostě chcete mít u sebe, žádný problém. Profesionální wellness studio Vám zajistí o Vašeho drobečka potřebnou** péči**. Navíc poblíž tělocvičny jsou obvykle prostory, které můžete kdykoliv využít k přebalování nebo krmení. Jaké jsou cíle cvičení pro ženy po porodu:

 • rychlé zotavení po porodu
 • návrat k běžnému způsobu života
 • zamezení nabírání kilogramů
 • zlepšení návyků správného držení těla
 • odbourání bolesti zad

Doporučujeme:

 • Orientální tance - Vysočina Studio orientálních tanců, jež se řídí citátem slavného Alvina Aileye, amerického choreografa a zakladatele Amerického tanečního divadla, nesoucí jeho jméno : " Tanec je pro každého. Věřím, že tanec vychází z člověka a vždy se zase k lidem vrací." Studio také nabízí možnost individuální výuky.
 • Vektor Wellness club- Pardubice - Přijďte si zacvičit a uvolnit se do Wellnes centra Vektor Club v Pardubicích, kde můžete využít nejen nejmodernějších sportovních  aktivit pro Vás, ale i služeb pro těhotné a maminky, pro které centrum připraví speciální program přímo na míru.
 • Dětské studio Kolotoč- Příbram - Studio nabízí vybavenou hernu, zahradu s hřištěm a posezením pro rodiče. Nabízí možnost věnovat se kreativním činnostem v zájmových kroužcích – kreslení, malování, modelování, vystřihování atd.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9898 (vitejdoma.cz/rodina#9813)


Diskuze a zkušenosti

Radka | 18.12.2013 13:57
CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ Já právě zvažuji kde bych mohla v Ostravě něco cvičit.Díky těhotenství nechci nic aerobního.Našla jsem několik možností a rozhoduji se mezi pilates a gravid taichi.Asi zkusím obě cvčení a to www.pilatesnicek.cz a nebo www.batolacek.cz kde je gravid taichi. Byla jsem zvyklá cvičit a moc mi pohyb chybí...Dík za článek

Radka | 22.02.2014 16:43
cvičení Tak jsem zkusila obě cvičení a rozhodla jsem se pro gravid taichi v batoláčku. Moc se mi to líbilo a nyní v březnu začínám.


Přidat komentář