Profesionální chůva

Máte strach, že se chůva o vaše dítě nebude dobře starat nebo že na něj nebude mít dobrý vliv? Pak se raději poptejte po známých, třeba vám nějakou profesionální pečovatelku doporučí.

Potřebujete pomocMáte-li doma malé dítě, celý den věnujete převážně jemu. O kadeřníkovi, mejdanech s kamarádkami nebo návratu do práce si můžete nechat jen zdát. Navíc, ne v každé rodině se vyskytuje ochotná babička, která vám pohlídá dítě na požádání. Právě v tomto případě je zde pro vás účinné řešení buď si najmout chůvu nebo dítě dát do školky.**

**

 

 

Vliv chůvy

Máte strach, že se chůva o vaše dítě nebude dobře starat nebo že na něj nebude mít dobrý vliv? Pak se raději poptejte po známých, třeba vám nějakou profesionální pečovatelku doporučí. Od chůvy si můžete vyžádat doklad o dosaženém vzdělání nebo i výpis z rejstříku trestů. Ptejte se na její zkušenosti s hlídáním dětí a pokud si pořád ještě nejste jistá, zkuste se zeptat rodin, kde chůva působila. Až si chůvu pozvete domů, pečlivě pozorujte, jak se k dítěti chová, jak na něj působí. Nejdříve ji můžete přijmout na zkoušku a pokud budete spokojená, sepište s ní písemnou smlouvu, ve které uvedete všechny podmínky práce. Odstraníte tím mnoho případných problémů.

Speciální agentury

Speciální agenturu najdete ve všech velkých městech. Výhodou je, že vám najdou chůvu podle vašich představ a prověří její profesionalitu za vás, takže vám odpadnou mnohé starosti.

Vybrání chůvy

  • ty, které konají svou činnosti několik let
  • ty, které nemají problém ukázat vám živnostenský list či doklad o vzdělání
  • ty, které mají dobré výsledky psychotestů u agentur
  • ty, které se při prvním kontaktu s vámi ptají nejdříve na dítě, teprve pak na pracovní podmínky
  • ty, které dokáží dítě hned zabavit, ví, jak s ním mluvit a zacházet

Výběr agentury

  • ty, které se nejdříve automaticky ptají na stáří dítěte, jeho zdravotní stav
  • ty, které vám o chůvě poskytnou podrobné informace

Cena chůvy

Pokud jde o chůvu, kterou jste si našla sama, obvykle si nechává platit 50 až 100 Kč za hodinu. Přes agenturu bude cena vyšší, až 160 Kč. Počítejte však s tím, že u agentur platí: čím vyšší je cena, tím kvalitnější chůva. Za práci po 22 hodině si pečovatelky účtují příplatky. Stejně tak za hlídání o svátcích a víkendu. Slevu můžete žádat v případě dlouhodobého hlídání na více hodin.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9881 (vitejdoma.cz/rodina#7193)


Diskuze a zkušenosti

Viktor Moravec | 04.11.2010 10:31
Baby Agency - hlídání dětí Hledáte chůvu, která hlídá děti aktivně a rozvíjí jejích schopnosti? Pak kontaktujte WWW.BABY-AGENCY.EU


Přidat komentář