Přívěsný vozík pro děti

Jedná se zřejmě o nejbezpečnější způsob, jak dítě přepravovat. Díky dvěma dalším kolům máte lepší stabilitu, dítě je připevněno bezpečnostním pásem a pokud dojde k nárazu, je chráněno kovovým rámem vozíku.

Základní informace

Je možné vozit i zcela malé kojence, kteří ještě nedrží hlavičku – 8-10 měsíců. Nosnost vozíku bývá většinou 40 kg, takže vám vydrží do té doby, než bude mít dítě vlastní kolo. Dítě si může ve vozíku hrát, může spát. Jedná se o velmi bezpečnou variantu cestování s dětmi na kole.

Zákon vymezuje, jaké podmínky musí vozík splňovat

  • šířka vozíku - max. 80 cm

  • jiné, než trojúhelníkové odrazky

  • pevné připojení ke kolu

Výhody přívěsného vozíku

Jedná se zřejmě o nejbezpečnější způsob, jak dítě přepravovat. Díky dvěma dalším kolům máte lepší stabilitu, dítě je připevněno bezpečnostním pásem a pokud dojde k nárazu, je chráněno kovovým rámem vozíku. Bezkonkurenční je také ochrana před špatným počasím. Pokud dítě spí, nemusíte jej při zastavení budit. Kolo jednoduše "zaparkujete" s vozíkem.

Vozík a příslušenství

K příslušenství vozíku patří obvykle stahovací střecha, síťka proti hmyzu a pláštěnka. Vaše dítě si může uvnitř hrát, může v něm také pohodlně usnout. Vozíky se vyrábějí jedno i dvoumístné.

Pro koho je vhodný přívěsný vozík

Pokud jste rodina, která tráví prázdniny cykloturistikou nebo vyjíždí často na výlety, vozík je pro vás nejlepším řešením. Pokud vyjedete na kole párkrát za rok, je to zbytečná investice. V takovém případě stačí cyklosedačka.

Pokud už se pro vozík rozhodnete, je nutné si uvědomit, že není možné jezdit po úzkých lesních, polních cestách, je nutné dodržovat přiměřenou rychlost a pro lepší pohodlí dítěte je dobré jezdit s podhuštěnými koly.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9868 (vitejdoma.cz/rodina#6909)


Přidat komentář