Pomocné chůvy na dálku

Většina chůviček zobrazuje zvuky dítěte i při vypnutém zvuku (světelnou signalizací), upozorňuje, kdy je třeba dobít nebo vyměnit baterie, zajišťuje bezpečný příjem nejen v domě, ale i v okolí domu (dosah až 400 m).

Pomocné chůvy

Jednosměrné i dvousměrné monitorovací vysílačky jsou oblíbenou pomůckou v péči o vaše dítě. Tzv. chůvičky vám umožní slyšet, zda se s vaším dítětem něco neděje, když u něj nejste. Pokud pláče, můžete jej přes vysílačku utěšit svým hlasem nebo mu pustit ukolébavku.

Jak jsou výkonné chůvy?

Většina chůviček zobrazuje zvuky dítěte i při vypnutém zvuku (světelnou signalizací), upozorňuje, kdy je třeba dobít nebo vyměnit baterie, zajišťuje bezpečný příjem nejen v domě, ale i v okolí domu (dosah až 400 m). Některé chůvičky vydrží bez nabíjení i několik dní. Rodiče si mohou sami určit hlasitost zvuků vysílaných k dítěti stejně jako intenzitu zvuků přijímaných. Všechny funkce lze dálkově ovládat z jednoho vysílače (toho, který máte u sebe).

Speciální chůvičky umí také produkovat zábavné světelné hry nebo uklidňující tlumené světlo, umí nahrát hlas rodičů, měřit teplotu v dětském pokoji nebo upozornit na čas pro kojení.

Typy chův

 • Analogové chůvičky

  Analogové chůvičky jsou vhodné především do méně obydlených míst (vesnice, příroda). Ve městě totiž vzrůstá pravděpodobnost rušení provozem jiných chůviček.

 • Digitální chůvičky

  Digitální chůvičky se na rozdíl od analogových hodí i do velkých měst. Signál těchto chůviček může být rušen v místech s větším výskytem dřevěných chatek nebo jehličnatých stromů, proto se nedoporučuje brát je do přírody.

 • Video chůvičky

  Video chůvičky umožňují přenos obrazu z místa, kde se nachází dítě, do místnosti rodičů. Můžete tak sledovat nejen případný pláč dítěte, ale také jeho vizuální stav.

 • Monitory dechu

  Speciální druhem elektronické chůvy je monitor dechu. Pokud by došlo k zástavě dechu dítěte nebo k nepravidelnému dýchání, monitor okamžitě spustí poplach. Přístroj se vkládá pod deku, na které dítě leží. Snímací deska se těla dítěte vůbec nedotýká a nijak ji negativně neovlivňuje. Monitor dechu je zvláště vhodný pro kojence s nízkou porodní váhou a rizikovými zdravotními komplikacemi, ale strážcem života je i u zcela zdravých dětí (syndrom náhlého úmrtí dítěte si nevybírá).

Pomocné chůvičky

Mezi další pomocníky v péči o dítě patří teploměry měřící správnou teplotu vzduchu i vody se zvukovým upozorněním při příliš nízké nebo příliš vysoké teplotě, teploměry ve tvaru dudlíku pro snadné měření teploty dítěte, ohřívače lahví (ohřeje láhev s jídlem či tekutinou na správnou teplotu a díky adaptéru do auta můžete jídlo ohřívat i v autě (nezapomeňte na kvalitní autosedačku!), přehrávače ukolébávek a mnoho dalších.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9832 (vitejdoma.cz/rodina#5810)


Přidat komentář