Pogo

Cizím slovem se označuje také Stunt pogo a jak už bývá u extrémních sportů zvykem, při výskoku se s tyčí provádí různé triky, čímž se tato „disciplína” dostává na podobnou rovinu (nebo spíš výškovou úroveň) jako BMX Freestyle nebo Skateboarding.

Něco málo z historie

Přestože bývá všeobecně pogo považováno za dětskou hračku, pogo si svou oblibu našlo u mnoha starších jedinců. Bylo vynalezeno Herbertem Lloydem v roce 1820 v USA. Mezi podobné produkty patří také Vurtego, Flybar či BowGo.

Charakteristika

Jde o jednoduchou tyčku se stupátky, umístěnými několik desítek centimetrů nad zemí, podle typu a držadly na ruce v horní části.

Jak se ovládá pogo?

Stoupnete si na stupátka, chytnete se malých držadel v horní části tyče, odrazíte se a… Jak určitě čekáte, při dopadu se pružina umístěná ve spodní části (či v celém vnitřku pogo) stlačí, čímž vás odrazí od země, vy ji trochu pomůžete a za chvíli hopsáte ve výšce pohybující se v rozmezí několika centimetrů nad zemí po třeba i dva metry… Směr pohybu se dá vyvažováním vlastní váhy v rozumné míře ovládat.

Stunt pogo

Cizím slovem se označuje také Stunt pogo a jak už bývá u extrémních sportů zvykem, při výskoku se s tyčí provádí různé triky, čímž se tato „disciplína” dostává na podobnou rovinu (nebo spíš výškovou úroveň) jako BMX Freestyle nebo Skateboarding. Vytvoření tohoto trendu se přičítá Davidu Armstrongovi.

Využití i v jiných sekcích

System of a Down nahráli na albu Intoxicity píseň Bounce, která je... No prostě o Pogu. Pogo byla také užitečná pomůcka v sérii dnes již legendárních PC her Commander Keen.

Přibližná cena poga

Pokud vás skákání tohoto typu zaujalo a chtěli byste si Pogo koupit, budete muset, stejně jako u Poweriser, náročně hledat. Nejlepší model Poga Vurtego stojí 399 dolarů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9895 (vitejdoma.cz/rodina#8484)


Přidat komentář