Plavání kojenců

Plávání kojenců vede k rozvoji motoriky, učí dítě nebát se body, radovat se z pohybu, činí ho otužilým a odvážnějším. Děti, které se věnují plavání, jsou méně nemocné a kromě imunity se upevňuje také vztah mezi maminkou a kojencem.

Doporučujeme:

  • Plavání kojenců a batolat - Praha Plavecký klub zabývající se plaváním miminek už od narození, a to po dobu kojeneckého, předškolního i školního věku. Využít můžete také zcela nové kurzy plavání.
  • Batolátko- e-shop a kamenná prodejna Kladno - Navštivte e-shop s veškerým sortimentem pro děti a těhotné. Nakupovat můžete nejen přes internet, ale i přímo v kamenné prodejně v Tuchlovicích a blízkém okolí.

Plávání kojenců vede k rozvoji motoriky, učí dítě nebát se body, radovat se z pohybu, činí ho otužilým a odvážnějším. Děti, které se věnují plavání, jsou méně nemocné a kromě imunity se upevňuje také vztah mezi maminkou a kojencem. Plavání kojenců prospívá i vám – nevědomky se otužujete a díky kontaktu s ostatními maminkami si můžete vzájemně vyměňovat zkušenosti.

Proč mají kojenci plavat

■ Mnoho miminek se dokáže pohybovat pod vodou i ve vodě mnohem dříve než začnou chodit. Dítě může ve vodě dělat pohyby, které ještě nedokáže na souši a má tedy možnost se vyvíjet pohybově.

■ Kurzy plavání kojenců napomáhají v psychomotorickém vývoji batolat, kojenců i starších dětí. Rovněž má plavání velmi kladný vliv na zdraví, otužování, dýchání, podpůrný aparát, trávení a spánek dítěte.

■ Plavání pomáhá při bolestech bříška způsobených nadýmáním, neboť děti, které pravidelně plavou, mají velmi dobré trávení.

■ Výzkumy prokázaly, že pobyt kojenců a malých dětí ve vodě má také významný stimulující efekt na zvýšení koncentrace, pozornosti a vnímacích schopností.

■ Kromě toho, společné plavání rodičů a miminek, utužuje důvěru i vztah dítěte k rodiči. Rodiče se naučí stýkat se s děťátkem novým způsobem. Plavání je pak příjemná společná chvilka bez každodenního stresu.

■j e dokumentováno u dítěte zlepšení sociálního, citového i fyzického vývoje, což je především patrné u dětí, které začnou plavat ještě před svým 12 měsícem. Děti jsou pak ve vodě uvolněné i klidné, nebojí se jí.

■ S pokrokem v plavání budete svědky významného zlepšení koordinace pohybů, síly, výdrže i dechové kapacity Vašeho batolete.

■ Plavání je současně příjemným zpestřením každodenních starostí i slastí pro maminky a tatínky na mateřské dovolené.

■ Při pravidelném navštěvování plaveckých kurzů se dítě brzy naučí pohybovat ve vodě samo, což pro něj znamená důležitý pocit soběstačnosti.

■ Dítě se setkává s novými jedinci (dospělými, dětmi), zkouší nové a nové věci. Tím má menší strach před novými neznámými situacemi.

Zvýšená opatrnost na začátku výcviku

Děti, které nastupují přímo do bazénu, prodělávají větší psychickou zátěž – aklimatizují se na nové prostředí bazénu a navíc na vodní prostředí samotné. Proto je vhodné začínat s dítětem plavat nejdříve v dětském kyblíčku, po šestinedělí přecházet do velké vany a teprve poté absolvovat výcvik v bazénu (ne dříve než ve věku šesti měsíců).

Nedostatečná hygiena

Chlorovaná voda dráždí citlivou dětskou pokožku, takže je důležité používat kvalitní dětskou kosmetiku. Má-li dítě ekzém, pobyt ve vodě mu nemusí svědčit. Poraďte se raději s dětským lékařem a v případě potřeby plavání ukončete. Po výcviku dítě pečlivě omyjte, osušte a natřete dětským krémem.

Zdravotní stav dítěte

Pokud má dítě nějakou vážnou zdravotní vadu, poraďte se o vhodnosti plavání s dětskou lékařkou. Do bazénu nikdy nechoďte když je dítě nachlazené nebo nemocné! Může se zhoršit jeho zdravotní stav nebo se mohou nakazit ostatní děti.

Osvědčení o absolvování kurzu

Každý, kdo provozuje výcvik plavání kojenců, by měl mít k této činnosti osvědčení. Chtějte po instruktorce vidět tzv. osvědčení o absolvování kurzu pro instruktorky kojeneckého a batolícího plavání. Nestačí, když toto osvědčení vlastní jen vedoucí klubu – musí ho mít především osoba, která bude vaší instruktorkou.

Hygiena a teplota vody

Teplota vody v bazénu by se měla pohybovat v rozmezí 28 – 30°C. Studenější voda vede k prochladnutí, teplejší k lenosti dětí. Čistotu prostředí a kvalitu zázemí si můžete ověřit nahlédnutím do prostorů klubu.

Neprofesionální přístup instruktorky

Výcvik plavání kojenců obvykle probíhá v malých skupinkách. Plavání by měly mít pod kontrolou zkušené instruktorky, které znají psychomotorický vývoj dítěte, umí k dítěti přistupovat individuálně a formou hry. Počet dětí v kurzu by měl být takový, aby vám mohla být věnována dostatečná péče.

Zápis na plavání

Před zapsáním a platbou se dobře seznamte s průběhem, délkou a cenou kurzu. Pozornost věnujte také storno podmínkám a podmínkám náhrad v případě onemocnění dítěte. Vše by mělo být dáno písemně. Dobrou vizitkou klubu je možnost zúčastnit se ukázkové lekce, která Vám umožní se lépe rozhodnout.

Doporučujeme:

  • Plavání kojenců a batolat - Praha Plavecký klub zabývající se plaváním miminek už od narození, a to po dobu kojeneckého, předškolního i školního věku. Využít můžete také zcela nové kurzy plavání.
  • Batolátko- e-shop a kamenná prodejna Kladno - Navštivte e-shop s veškerým sortimentem pro děti a těhotné. Nakupovat můžete nejen přes internet, ale i přímo v kamenné prodejně v Tuchlovicích a blízkém okolí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9826 (vitejdoma.cz/rodina#5677)


Přidat komentář