Orientální tance - výuka

Společný tanec dítěte s rodiči prohlubuje jejich vztah. Pro mnohé rodinné příslušníky působí tancování také jako forma terapie! Dítěti pomůže k lepšímu držení těla. A co teprve tanec orientální? Zkuste ho.

Doporučujeme:

  • Orientální tance - Vysočina Studio orientálních tanců, jež se řídí citátem slavného Alvina Aileye, amerického choreografa a zakladatele Amerického tanečního divadla, nesoucí jeho jméno : " Tanec je pro každého. Věřím, že tanec vychází z člověka a vždy se zase k lidem vrací." Studio také nabízí možnost individuální výuky.

Velmi oblíbený druh tance. Je žádán především u ženské populace a mladých dívenek. Není to nic zvláštního. Při tomto tancování, kdy se používá především třes boků, bříška a zadečku, se každá žena cítí neuvěřitelně svůdná a atraktivní.** Orientální tance** dokáží v člověku probudit ztracené sebevědomí a umí povznést jeho přirozenou osobnost.

Orientální tanec

Břišní tanec se zrodil již v dávných dobách a kulturách v Afrických a Indických zemích. Původně se jednalo o specifický tanec rodiček, kterým zbývalo jen pár dní do porodu dítěte. Členové kmenů věřili, že jim rytmické pohybování usnadní porod a bolestí s ním spojené. Rituály se dělily na dvě skupiny - jeden byl pro matky těsně před porodem, druhý pro ženy, které zrovna otěhotněly. Těm tanec údajně pomohl ke zdravému budoucímu myšlení právě počatého dítka. Rituálního tance rodiček se směly účastnit pouze ženy a otcové dětí. Tančilo se okolo velkého ohniště lemovaného čerstvými květy. Ostatním můžům byl vstup k ohni přísně zakázán. Proč? O tom se dodnes spekuluje. Snad z obav zlých duchů, kteří by mohli vstoupit do duše nenarozených dětí.

Začátkem 60.let se orientální tance dostaly i do Ameriky. Legendární tanečnice Mary Garden publikum šokovala svým tancem s vějíři. Hit břišních tanců se okamžitě stal světovým trhákem. V USA se otevřely první školy vyučující právě tento druh tance. Nazýval se "belly dance", a počet nadšených studentů nekontrolovatelně vzrůstal. Do Evropy se orientální tanec dostal poprvé v 70.letech.

Co přináší orientální tance?

Především se orientální tanec doporučuje při ženských potížích, jako jsou menstruační a břišní bolesti. Výborný je také na odbourání stresu a migrény. Přináší příjemnou úlevu při bolestech páteře a kloubů a mimojiné zlepšuje i krevní oběh. Pokud trpíte problematickým zažíváním a pocitem nafouknutého břicha, i pro Vás je toto tancování přínosné. Můžete si díky němu posílit zádové svalstvo a díky tomu se zlepší celkové držení Vašeho těla.

Při tanci se uvolňuje energie, která vyvolává emoce a** Vaše vnitřní krása bude patrná i navenek.** Díky orientálnímu tanci se naučíte vnímat svou krásu, stanete se opět atraktivní hlavně pro sebe samotnou a prohloubí se Váš cit pro erotiku. Břišní tance mohou sloužit také jako určitý nástroj meditace. Dokáží Vás naladit na dobrou náladu a dodají Vám potřebnou dávku sebejistoty.

Břišní tance pro muže

Divili byste se, kolik mužů se po celém světě oddává orientálnímu a břišnímu tanci. V historii a dávné době se dokonce muži převlékali za ženy, aby nevypadali mezi ladnými tanečnicemi hloupě. Později se však mužští tanečníci vzepřeli a v několika zemích existují taneční orientální spolky, kde vystupují pouze muži! Tito tanečníci však ke svým vystoupením většinou používají rekvizity, jako jsou meče, šavle či hůlky, kdežto ženy si vystačí pouze s barevným cinkajícím šátkem. Nejznámnějším orient tanečníkem na světe je John Compton, vystupující v Americe.

Břišní tance pro děti

Kurzy pro děti fungují v několika větších městech po celé České Republice a jsou zpravidla vedeny pro holčičky od 8-15 let. Dívenky si budou při tanci připadat jako princezny v pohádce Tisíc a jedna noc, mohou vyzkoušet orientální kostýmy, a k tanci si dokonce mohou přizvat i své rodiče. I vy se příjemně pobavíte. Tyto tance jsou opravdu krásné, stále moderní a pro maminku s dcerou fungují jako správný magnet jejich společné lásky.

Některé taneční kurzy samozřejmě nabízejí výuku orient tance i pro děti mladší (3-5 let). Ty vystupují s vějíři, pírkama a stuhami. Děti se v těchto kurzech většinou naučí i jiné druhy tance, což ocení i v pozdějším životě.

Nebojte se vyzkoušet něco jiného a zavrťte se v rytmu** orientální hudby** společně se svými dětmi.

Doporučujeme:

  • Orientální tance - Vysočina Studio orientálních tanců, jež se řídí citátem slavného Alvina Aileye, amerického choreografa a zakladatele Amerického tanečního divadla, nesoucí jeho jméno : " Tanec je pro každého. Věřím, že tanec vychází z člověka a vždy se zase k lidem vrací." Studio také nabízí možnost individuální výuky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9901 (vitejdoma.cz/rodina#9818)


Přidat komentář