Masáže dětí a kojenců

Také to znáte? Vaše dítě je nevrlé, neustále se vzteká, nechce usnout.... Nabízíme Vám řešení ve formě masáží! Že se toho bojíte? Nemusíte! Správně provedená masáž Vaše miminko krásně uklidní a zmírní jeho hyperaktivitu. Jen směle do toho.

Doporučujeme:

  • Porodní asistentka-Olomouc - Kompletní péče o dítě po porodu, cvičení po porodu, předporodní kurz, aromaterapie,kurzy masáží dětí a kojenců, gravidjóga a praktická výuka péče o dítě. To vše a ještě více Vám nabídne porodní asistentka Ivana Pavlíková v Olomouci a blízkém okolí.
  • Dětské studio Kolotoč- Příbram - Studio nabízí vybavenou hernu, zahradu s hřištěm a posezením pro rodiče. Nabízí možnost věnovat se kreativním činnostem v zájmových kroužcích – kreslení, malování, modelování, vystřihování atd.

Tělesný kontakt mezi matkou a dítětem je důležitý již od narození. Masáž je technika, při které klademe ruce na tělo druhého člověka, v tomto případě dítěte, a působíme cíleně nejen na jeho kůži, ale především na jeho svalstvo.

Masáže dětí a kojenců

Je dobré naučit se základům správné masáže předtím, než se do činnosti vůbec pustíme. Budeme si pak jisti, že** masáž** je důsledná a opravdu účinná. Výsledky můžeme pozorovat již pár minut po skončení masáže.

Výhody masáže dětí

Je prokázáno, že i nedonošené děti díky masáži rychleji dosáhly cíle vývoje srovnatelného s dětmi donošenými. Díky masáži můžeme podporovat správnou fuknci orgánů dítěte a dokonce můžeme při této činnosti stimulovat určité akupresurní body. Masáž, jak jistě víte, má největší účinek na celkově lepší prokrvení celého organismu a zlepšuje krevní oběh. Pokud budete při masáži používat vhodné přípravky, jako třeba speciální olejíčky či hojivé mastičky, můžete dítěti očividně pomoci od opruzenin a různých nežádoucích a obtěžujících vyrážek mnohem rychleji, než kdybyste přípravek na tělíčko pouze nanesli a jemně rozetřeli. Vhodnými** masážemi** pomůžete svému dítěti od bolestí bříška, svalového napětí či svědění. Sami uvidíte, že po nějaké době si miminko masáž přímo vyžádá, protože je pro něj příjemná a oblíbí si ji. Můžete ji považovat jako Váš denní rituál před spaním. Dítě bude po masáži celkově klidnější, spánek bude kvalitnější a další den se probudí plné nových sil.

Kdy začít s první masáží dítěte?

S první lehkou masáží můžeme začít už v porodnici. U takhle malého novorozence by se však masáž měla provádět velmi opatrně a jemně, spíše ve formě hlazení a laskání. Ve třetím týdnu kojence už můžeme postupně přejít k aktivní masáži celého tělíčka. Dítě masírujte zásadně před jídlem a nikdy po jídle. Zároveň dbejte i na to, aby miminko nebylo úplně hladové. Masírovat stačí pouze jednou denně. Záleží na Vás, v kterou denní dobu to bude. Některé maminky upřednostňují masáž večer před spaním kvůli lepšímu spaní. Jiné zase odpoledne nebo ráno, kdy dítě nejčastěji trpí plynatostí a bolestí bříška. Každý člověk zastává jiný názor. Myslíme si však, že nejlépe uděláte, budete-li dítě masírovat těsně po večerním koupání. Miminko totiž bude v teplíčku, příjemně naladěné a částečně unavené.

Jak masírovat dítě?

Masírovat malého kojence bychom měli** pouze prsty a dlaní.** Záleží na dítěti, co se mu bude líbit a čemu dá přednost. Ze začátku miminko hlaďte oběma rukama od hrudníčku směrem k nohám. Sami časem poznáte, že si dítě zvyklo na Vaše jemné doteky a můžete zkusit masáž zrychlit a použít větší tlak. Začněte obličejem, ručičkami a jeho prstíky. Svýma rukama by jste měli projíždět hrudníček dítěte ve směru hodinových ručiček. Tak totiž působí jeho trávení a pohyb střev. Zádička masírujte směrem od vrchu dolů, to samé platí také u masáže končetin.

Na dětské masáže by jste měli používat přírodní masážní oleje a mastičky, které zakoupíte v lékárně či drogérii. Vždy se řiďte záruční dobou a vhodným doporučením. Olejíček před kontaktem s dětským tělíčkem rozehřejte v dlaních a až poté aplikujte.Oblíbeným masážním olejíčkem pro děti je Amálka. Tento olej působí blahodárně především na bolesti bříška a proti nadýmání. Výborný je i masážní olej Žofie, který má skvělé uklidňující účinky a pořídítě ho cca za 270 Kč v kterékoliv lékarně.

 

Masáže předškolních a školních dětí

Pokud máte doma** předškoláka** nebo dokonce už dítě školou povinné, určitě chcete to nejlepší i pro něj. Masáže se netýkají jen dospělých a kojenců. Jsou tady i pro děti starší. I tito človíčci občas trpí podrážděností a nevrlostí. Navrhněte jim masáž, která jim pomůže soustředit se na práci. Jejím prostřednictvím docílíte i toho, že se Váš syn nebo dcera naučí relaxaci, důslednosti a zklidnění před učením. Správnou technikou dokážete pomoci uvolněným svalům a celkovému uklidnění těla. Mimojiné i zde prohloubíte citovou vazbu mezi Vámi a Vaší ratolestí.

Doteky lidských rukou nás provázejí celým životem. Mnohdy jsou upřímnějším projevem citu než mluvené slovo. Dopřejte uklidňující masáže nejen Vašim dětem, ale také sobě...

Doporučujeme:

  • Porodní asistentka-Olomouc - Kompletní péče o dítě po porodu, cvičení po porodu, předporodní kurz, aromaterapie,kurzy masáží dětí a kojenců, gravidjóga a praktická výuka péče o dítě. To vše a ještě více Vám nabídne porodní asistentka Ivana Pavlíková v Olomouci a blízkém okolí.
  • Dětské studio Kolotoč- Příbram - Studio nabízí vybavenou hernu, zahradu s hřištěm a posezením pro rodiče. Nabízí možnost věnovat se kreativním činnostem v zájmových kroužcích – kreslení, malování, modelování, vystřihování atd.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9900 (vitejdoma.cz/rodina#9815)


Přidat komentář