Kdy na nočník?

V roce, kdy kojenec vstupuje do období batolecího, nemůže miminko ovládat močení ani stolici, měchýř se vyprazdňuje mimovolně a nelze jej ovládat. Většina batolat se v tomto věku s nočníkem jen seznamuje.

Doporučujeme :

  • Paní Olga Kaftanová kamenná prodejna eKopretina Praha - Nabízíme kojenecké oblečení, dětské oblečení do velikosti 122, kočárky, autosedačky, chodítka, jídelní židličky, postýlky, hračky, povlečení, fusaky, zavinovačky, deky, pleny, Avent, čepičky, prádlo, ponožky. Máme parkovací místa pro zákaznice.

12 měsíců

V roce, kdy kojenec vstupuje do období batolecího, nemůže miminko ovládat močení ani stolici, měchýř se vyprazdňuje mimovolně a nelze jej ovládat. Většina batolat se v tomto věku s nočníkem jen seznamuje. Jestliže se podaří něco zachytit, neměly by maminky šetřit chválou. Mimochodem, slyšeli jste o poporodní depresi? Počet močení je v tomto věku ještě dosti vysoký, ale schopnost zadržet moč je nulová.

15 měsíců

Po 15 měsících se zlepšuje schopnost udržet moč. Koncem 2. roku navíc poklesne frekvence močení, což je pro úspěšnost vysazování na nočník určující. Nic však nelze zobecnit, protože každé dítě je individuální. V tomto období již některé děti mohou oznámit, že se jim chce čurat, začínají si uvědomovat příslušný pocit a nucení na močení. Trápí vás a vaše dítě noční pomočování? Více se dozvíte zde... Zejména po jídle je vhodné dítě vysazovat na nočník.

18 měsíců

Stále je třeba mít na paměti, že batole má malou schopnost zadržovat moč. V tomto období však můžeme dosáhnout výraznějších úspěchů, i když není neobvyklé, když se to ještě nedaří. Batole v tomto období už většinou dokáže samo upozornit na potřebu čurání. To platí samozřejmě přes den, noční pomočování je v tomto věku normální.

21 měsíců

Od 21 měsíců se podstatně sníží frekvence močení přes den, přesto se však dítě ještě někdy počurá, protože má např. „jiné zájmy”. Snadné a rychlé usazení na nočník usnadní i správné oblečení. Dítě si také rádo vyslechne obdiv, že se mu daří chodit na nočník.

 

Jak na to

  • S ovládáním stolice je situace ještě o něco složitější.
  • Dítě od 15 měsíců zkoušejte po jídle na krátkou dobu vysadit na nočník.
  • Zkuste vypozorovat, kdy a jak často dítě chodí na nočník.
  • Dítě by se mělo na nočníku cítit dobře – nemělo by mu být zima, mělo by mít po ruce oblíbenou hračku a cítit vaši přítomnost.
  • Mějte také na mysli, že pokud nutíte dítě sedět na nočníku proti jeho vůli nebo příliš dlouho, vypěstujete nejčastěji zácpu.
  • Neporovnávejte – každé dítě potřebuje jiný čas k tomu, aby se samo naučilo chodit na nočník.

Doporučujeme :

Paní Olga Kaftanová kamenná prodejna eKopretina Praha - Nabízíme kojenecké oblečení, dětské oblečení do velikosti 122, kočárky, autosedačky, chodítka, jídelní židličky, postýlky, hračky, povlečení, fusaky, zavinovačky, deky, pleny, Avent, čepičky, prádlo, ponožky. Máme parkovací místa pro zákaznice.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9846 (vitejdoma.cz/rodina#6206)


Přidat komentář